• Aktualne informacje o szkole

• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Radomsku jest samodzielną szkołą podstawową z oddziałem przedszkolnym. Uczęszczają do niej uczniowie z terenu miasta i okolic.

W roku szkolnym 2009/2010 utworzono  w szkole dwie klasy integracyjne, które pozwoliły dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych uczyć się w szkole masowej z rówieśnikami. W związku z tym faktem zmodernizowano placówkę: utworzono podjazdy dla wózków oraz zamontowano windę zewnętrzną, przystosowując szkołę do potrzeb uczniów niepełnosprawnych.

W klasach integracyjnych pracuje dwóch nauczycieli: prowadzący i wspomagający. Pedagodzy dostosowaują wymagania do indywidualnych potrzeb  i możliwości rozwojowych dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych. W procesie nauczania obowiązuje indywidualizacja. Postępy ucznia są oceniane w stosunku do jego możliwości. Duzą wagę przywiązuje się do potrzeb psychologicznych, bezpieczeństwa, przynależności i akceptacji. Korzyści z uczęszczania do klas integracyjnych są dwustronne. Uczniom o specjalnych potrzebach edukacyjnych dają sznsą na pełniejszy rozwój pozostałe dzieci uczą się tolerancji i otwartości na potrzeby kolegów.

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 jest szkołą nowoczesną, bezpieczną i przyjazną wszystkim uczniom. Zatrudnieni w szkole terapeuci, logopeda, pedagog i pielęgniarka zapewniają pomoc kompensacyjną, korekcyjną, usprawniającą i rewalidacyjną.

Szkoła wyposażona jest w nowoczesne sale lekcyjne, Multimedialne Centrum Biblioteczne, pracownię ikomputerową utworzoną z EFS i salę gimnastyczną. Uczniowie mogą korzystać ze świetlicy szkolnej i środowiskowej.

Uczniowie mają możliwość rozwijać swoje zdolności i zainteresowania, biorąc udział w zajęciach dodatkowych, m. in: sportowych, muzycznych, teatralnych, tanecznych oraz uzupełniać braki podczas zajęć wyrównawczych.

Szkoła jest na bieżąco modernizowana. Utworzone zostały nowoczesne boiska: trawiaste do gry w piłkę nożną oraz boisko do gry w piłkę siatkową, umożliwiające grę osobom niepełnosprawnym.