• Narodowy Program rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025

Informacja o dotacji

Informujemy, że Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Radomsku w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 – 2025 otrzymała dotację w wysokości 15 000,00 zł. Umowa nr 129/2022 została zawarta w dniu 16.05.2022r. Otrzymane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup elementów wyposażenia biblioteki szkolnej, sprzętu komputerowego i oprogramowania,  oraz na zakup książek będących nowościami wydawniczymi, opublikowanych drukiem lub na innym nośniku. W ramach akcji i konkursów promujących czytelnictwo, zostaną zakupione książki na nagrody dla uczestników.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 jest programem uchwalonym na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego, stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień

Dnia 28.09.2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień pod hasłem „Drużyna Planety Ziemia”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-IV oraz oddział przedszkolny. Pani Elżbieta przeczytała fragmenty swoich książek m. in. „Smok czy smog?” dotyczące zanieczyszczeń powietrza, wody, lasów. Uwrażliwiała dzieci na odpowiedzialność, jaką wszyscy ponosimy za stan przyrody. Rozmawiała z dziećmi na temat segregacji odpadów, zapobieganiu zanieczyszczeniom zwłaszcza tytułowemu smogowi. A na koniec zamieniła dzieci w ekodetektywów. Uczniowie poznali również przygody małej gwiazdeczki bohaterki książki pt. „Opowieści Małej Gwiazdeczki”. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Stępień za ciekawe, inspirujące i pouczające
          spotkanie.