• Kącik dla rodziców

Pogotowie lekcyjne(wolontariat)

Uwaga uczniowie potrzebujący pomocy w nauce!

W budynku na placu II LO  w R-sku harcerze pomagają dzieciom w odrabianiu lekcji. Istnieje też możliwość, że przyjdą pomóc Ci odrobić lekcje w domu. Jeśli masz problem zgłoś się.

„Podręcznikowa adopcja”- zbiórka podręczników

MOPS w R-sku  zwraca się z uprzejmą prośbą o zbiórkę używanych, niepotrzebnych podręczników szkolnych celem wykorzystania przez uczniów z rodzin potrzebujących pomocy materialnej.

Podręczniki swoje lub rodzeństwa proszę przynosić do wychowawcy klasy.

Rodzicom pragnącym pogłębić swoją wiedzę dotyczącą relacji z własnym dzieckiem polecam serdecznie lekturę książki M.Faber i E.Mazlish p.t.

"Jak mówić żeby dzieci nas słuczały

Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły"

1.J.Rumpf  „Krzyczeć ,bić, niszczyć. Agresja u dzieci w wieku do 13 lat..”

2.J.Danilewska  „Agresja u dzieci-szkoła porozumienia.”
          3.D.Heyne, S.Rolings  „Niechęć do szkoły. Jak pomóc dziecku, które opuszcza lekcje i
             wagaruje.”

4.D.Scott Ridley, B.Walther  „Jak nauczyć dzieci odpowiedzialności.”
          5.K.E Dambach „Mobbing w szkole. Jak zapobiegać przemocy grupowej.”
          6.H.P Nolting  „Jak zachować porządek w klasie?”
          7.E.Góralczyk  „Nauczycielem być. Jak zapanować nad trudnymi zachowaniami uczniów.”
          8.G.Hornby, E.Hall, C.Hall  „Nauczyciel-wychowawca.”
          9.E.Zubrzycka „Słup soli. Jak powstrzymać szkolnych dręczycieli.”
          10.C.J.Christopher „Nauczyciel-rodzic skuteczne porozumiewanie.”
          11.B.Fuchs „Gry i zabawy na dobry klimat w grupie.”
          12.R.Portmann „Gry i zabawy przeciwko agresji.”
          13.A.Faber, E.Mazlish „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać żeby dzieci do nas
               mówiły.”

14.A.Faber, E.Mazlish „Jak mówić żeby dzieci uczyły się w szkole i w domu.”
          15. Ch.Kaniak-Urban „Każde dziecko ma swoje mocne strony.”
          16.A.Iwanowska, C.Januszek, M.Kwiatkowska-Łozińska „Program psychoedukacyjny dla
               dzieci 7-10 letnich.”

WARTO TEŻ SIĘGNĄĆ DO INNYCH PUBLIKACVJI  Z DZIEDZINY PROFILAKTYKI I WYCHOWANIA, KTÓRE SĄ DOSTĘPNE W NASZEJ BIBLIOTECE SZKOLNEJ: