NOWOŚCI W BIBLIOTECE

W naszej bibliotece na stałe zagości Miś Paddington. Przygody Misia Paddingtona to  książki dla dzieci o przygodach przesympatycznego niedźwiadka rodem z Peru. Opowieści z udziałem misia Paddingtona utrzymane są w uroczym, typowo angielskim klimacie. Z pewnością wielu z Was zna już niedźwiadka z Peru, który w niezwykłych okolicznościach zamieszkał u państwa Brown, jeśli nie, to zapraszamy po lekturę.

Kolejna nowość w naszej bibliotece to „Hej, Jędrek!”. Jest to seria książek stworzonych przez polskiego autora Rafała Skarżyckiego. Książki opowiadają o 10 letnim chłopcu, który ciągle popada w rozmaite tarapaty.

Na serię składa się 6 ilustrowanych książek, ponumerowanych w kolejności chronologicznej:

• Przepraszam, czy tu borują?
          • Gdzie moja forsa?
          • Kto tu rządzi?
          • Masz cykora?
          • Szukasz guza?
          • Kłopoty z dziewczynami?

Każda książka zawiera ilustracje wykonane przez Tomasza Leśniaka, które ubarwiają historię i rozbudzają wyobraźnię młodych czytelników. Seria ta jest świetną lekturą dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z literaturą. Książki z tej serii nauczą dziecko jak radzić sobie z problemami, być przyjacielskim, a także dlaczego warto słuchać starszych i mądrzejszych od siebie.

Nie mogło zabraknąć w naszym księgozbiorze książek tegorocznej laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury  Olgi Tokarczuk. Na półkach pojawiły się „Bieguni”, „Opowiadania bizarne”, „Prawiek i inne czasy”.

Zapraszamy do szkolnej biblioteki.

Gang Słodziaków

akcja czytaj codziennie

Czytanie pełni niezwykle ważną rolę w rozwoju dziecka – pobudza wyobraźnię, uczy samodzielnego myślenia, ćwiczy pamięć i koncentrację.  Sieć sklepów Biedronka, świadoma wagi tego tematu, aktywnie wspiera inicjatywy na rzecz czytelnictwa wśród najmłodszych i ich rodziców. Uczniowie klas I-III oraz oddział przedszkolny otrzymali mini-albumy na naklejki, które inspirują do codziennego głośnego czytania. Jak twierdzą psychologowie, do wyrobienia nowego nawyku potrzebne jest powtarzanie działania przez co najmniej 21 dni, dlatego ideą albumu jest zebranie przez dziecko 21 naklejek. Wychowawca przyznaje naklejkę za, potwierdzone podpisem rodzica, poświęcenie co najmniej 10 minut dziennie na głośne czytanie. Wierzymy, że dzięki tej akcji uda nam się zmotywować rodziców i najmłodszych nie tylko do nauki, ale i rozwijania prawdziwej pasji czytania.

VII edycja Festiwalu Pięknego Czytania

Dnia 28 września 2018 roku  w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku miała miejsce VII edycja Festiwalu Pięknego Czytania, organizatorem, jak co roku, była Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach. Naszą szkołę reprezentowały Monika Machura z klasy VII, która zdobyła Nagrodę Specjalną Starosty Powiatu Radomszczańskiego oraz Klaudia Kmieć z klas VII, która otrzymała wyróżnienie. Serdecznie dziewczynom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. W czasie godzinnej przerwy, uczestnicy konkursu mogli wziąć udział w spotkaniu autorskim z ilustratorem i autorem książek dla dzieci i nie tylko, Pawłem Wakułą.

Pasowanie na czytelników

W dniu 8.11.2016 r. odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej.

Uczniowie klasy V i VI przebrani za postacie znane z literatury dziecięcej wprowadzili młodszych kolegów w świat bajek, baśni, wierszyków.
          Najmłodsi czytelnicy na pamiątkę otrzymali dyplomy oraz odznaki czytelnika.

Spotkanie autorskie

W dniu 11 października w MBP w Radomsku, w ramach obchodów 1050-lecia Chrztu Polski odbyło się spotkanie z pisarką Grażyną Bąkiewicz oraz ilustratorem Arturem Nowickim nt. "Ale historia... Mieszko, ty wikingu, Kazimierzu skąd ta forsa?". W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy V i VI należący do aktywu bibliotecznego. Uczniowie wzięli również udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez pana Artura Nowickiego.

V Festiwal Pięknego Czytania w MBP w Radomsku
          W dniu 7 października uczniowie Mikołaj Przerada z klasy Iv oraz Jagoda Kowalczyk z klasy V wzięli udział w V Festiwalu Pięknego Czytania prezentując umiejętność poprawnego i wyraźnego czytania oraz właściwą interpretację tekstu.

ROK SZKOLNY 2015/2016

Uczennice klasy VI - Klaudia Bulińska, Weronika Zarębska oraz uczennica klasy V - Martyna Magiera wzięły udział w Międzyszkolnym Kokursie Pięknego Czytania: "Zaczarowany świat książek", który odbywał się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku w ramach realizacji programu: "Książki Naszych Marzeń".

W styczniu odbyła się impreza czytelnicza: Pasowanie uczniów klasy Ia i Ib na czytelników biblioteki szkolnej.Mali czytelnicy wypożyczyli swoje pierwsze książki, otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek. W świat baśni i bajek wprowadzili ich uczniowie klasy IV - Zuzanna Gonera i Dawid Stępień, którzy pięknie czytali fragmenty wybranych książek, prezentowanych na wystawie: "Książki naszych marzeń".

Zapraszamy do udziału w szkolnym konkursie: "Ferie z książką". Regulamin konkursu znajduje się w zakładce Wiadomości.