• Szkolne Koło Biblijne

• SZKOLNE KOŁO BIBLIJNE

Szkolne Koło Biblijne  powstało  z myślą rozszerzenia zainteresowania  uczniów lekturą Pisma Świętego i realizowania słowa Bożego w środowisku uczniowskim .

Myśl przewodnia :

„...dziś na nas spoczywa odpowiedzialność za to, aby słowa Chrystusa zapisane       na kartach Ewangelii, zostały przekazane przyszłym pokoleniom nie jako martwa literatura, ale jako żywe źródło poznania prawdy o Bogu i o człowieku – źródło prawdziwej mądrości ”.

Błogosławiony Jan Paweł II

Program zajęć Szkolnego Koła Biblijnego skierowany jest do uczniów naszej szkoły, którzy pragną  pogłębić swoją wiedzę o Bogu, o Biblii, którzy chcą uczestniczyć w różnych formach życia religijnego oraz dawać przykład wiary swoim życiem.

Uczestnictwo w zajęciach koła biblijnego jest dobrowolne.

Jako grupa współpracujemy z parafią bł. Michała Kozala w Radomsku , innymi nauczycielami i uczniami naszej szkoły. Ponadto Szkolne Koło Biblijne współpracuje z „Caritas” Archidiecezji Częstochowskiej, Szkolnym Ogniskiem Misyjnym, Rodziną Adopcyjną Szkolnego Kolegi z Afryki.

Uczniowie gromadzący się na spotkaniach Koła Biblijnego w większości należą do wyżej wymienionych organizacji.

Prezentujemy efekty naszej pracy na forum szkoły i poza nią, dokumentujemy naszą pracę w formie artykułów i zdjęć oraz  poprzez prowadzenie kroniki Szkolnego Koła Biblijnego.

Opiekun Szkolnego Koła Biblijnego -  katecheta Zofia Chybalska