• Lekcje o finansach

• Uczniowie klasy VIII uczestniczyli w zajęciach o finansach poszerzając swoja wiedze na temat pieniędzy i walut. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pracowników banku . Lekcja odbyła się w ramach programu "Lekcje o finansach" edycja 2024.

• Uczestniczymy w programie "Lekcje o finansach"

• W dniu 13 września, w ramach udziału naszej szkoły w projekcie "Lekcje o finansach", odbyły się zajęcia z przedstawicielami banku. Tematem lekcji były "Pieniądze i waluty". Uczniowie mieli okazję poznać różne waluty zagraniczne oraz nauczyć się rozpoznawać ich nominały. Przedstawiciele banku przeprowadzili interesujące ćwiczenia, podczas których uczniowie wykonywali obliczenia w euro i złotówkach. Zajęcia były interaktywne i angażujące, co pozwoliło uczniom zdobyć praktyczną wiedzę o finansach w kontekście międzynarodowym.
            W ramach projektu odbędą się jeszcze dwie lekcje o podobnej tematyce. Zwieńczeniem działań będzie dwudniowa wycieczka, podczas której uczniowie zwiedzą Sejm oraz Centrum Pieniądza NBP, co pozwoli im jeszcze lepiej zrozumieć zagadnienia związane z finansami i gospodarką.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom Banku ING za poświęcony czas i ciekawą lekcję.

• Zbiórka elektosprzętu

• Elektrosprzęt w dobre ręce

Zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie, polegającym na zebraniu przez szkołę jak największej ilości elektroodpadów pochodzących min. z gospodarstw domowych.

Organizatorem akcji jest PGK Radomsko. Mile widziane  elektriodpady o dużych gabarytach np. pralka, lodówka.

Liczy się czas. Zbiórka trwa tylko do poniedziałku 9 września. Naprawdę warto. Zróbmy coś dobrego dla naszego środowiska i wygrajmy atrakcyjne nagrody.

Koordynatorem zbiórki w naszej szkole jest Pani Marzena Grabna-Koch.

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

• W dniu 02.09.2024 uczniowie klasy 5 wraz z wychowawcami przygotowali rozpoczęcie roku szkolnego. Choć czas wakacji szybko minął uczniowie przenieśli wszystkich do tych cudownych wspomnień. Co więcej pojawiły się motta na każdy miesiąc roku szkolnego, a także słownik terminów szkolnych. Uczniowie życzyli również wszystkim owocnego roku szkolnego.

• ul. Dąbrowskiej 27
          97-500 Radomsko