• Lekcje o finansach-edycja 2024 w klasie 1a

• Dalsza realizacja projektu Lekcje o finansach-edycja 2024 w klasie 1a. Tematyka zajęć to:

1. Pieniądze i banknoty

2. Oszczędzanie

Realizacja projektu przyczyniła się do wzrostu kompetencji finansowych uczniów, które są obecnie jednymi z podstawowych kompetencji życiowych.

• Lekcje o finansach

• W ramach programu "Lekcje o finansach" uczniowie klasy VIA wzięli udział w zajęciach poświęconych dwóm ważnym tematom: "Ceny i zakupy" oraz "Oszustwa i wyłudzenia". Uczniowie dowiedzieli się, jak świadomie planować zakupy, porównywać ceny oraz unikać pułapek finansowych. Poznali też zagrożenia związane z oszustwami oraz sposoby na ochronę swoich danych osobowych.

• DEN

• Z okazji Dnia Edukacji Narodowej klasa VIA przygotowała akademię, która odbyła się w naszej szkole. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty wokalne, instrumentalne oraz recytatorskie, składając życzenia wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły.
            Wszystkiego najlepszego!

• "Lekcje o finansach" 2024 w klasie III.

• W ramach realizacji programu "Lekcje o finansach" 2024, uczniowie klasy III odbyli lekcje na temat: "Ceny, zakupy i płatności", "Planowanie budżetu osobistego"- poznali metody płatności i uczyli się planowania wydatków. Zakończeniem lekcji było wykonanie w grupach tematycznych plakatów.

• "Mistrzowie pióra- Wisława Szymborska i Karl Dedecius"

• Uczniowie klasy 8 biorą udział w projekcie lingwistycznym "Mistrzowie pióra- Wisława Szymborska i Karl Dedecius". 15 października w ramach realizacji projektu obejrzeli film, który przybliżył sylwetkę naszej noblistki "Czasami życie bywa znośne". Po filmie spacer ulicami Radomska i fotografia przy ławeczce kolejnego noblisty- Władysława Reymonta.

• Kampania "Dzieciństwo bez Przemocy"

• Nasza szkoła bierze udział w ogólnopolskiej kampanii "Dzieciństwo bez Przemocy" w której uczniowie będą mogli wziąć udział w ciekawych lekcjach online ze specjalistami.

Kampania Dzieciństwo bez Przemocy ma na celu przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci w Polsce. Składają się na nią ogólnopolskie i lokalne działania edukacyjne oraz medialne, które trwać będą od 8 października do 19 listopada 2024 roku.

Kampania koncentruje się na:

-uwrażliwianiu społeczeństwa na problem krzywdzenia dzieci w Polsce,

-wspieraniu ludzi w reagowaniu na przemoc wobec dzieci,

-promowaniu idei uważnego rodzicielstwa,

-promocji systemowych rozwiązań na rzecz ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Kampania organizowana jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz Krajową Koalicję na rzecz Ochrony Dzieci.

Głównym partnerem kampanii jest Rzeczniczka Praw Dziecka.

• XXIV Dzień Papieski.

• Dziś 13 października obchodziliśmy XXIV Dzień Papieski. Uczniowie naszej szkoły złożyli na ołtarzu listy dwóch nowych Kół Różańcowych. Pod portretem Świętego Jana Pawła II złożono kwiaty, zapalono świece. W kościele można zobaczyć wystawkę różańców, wykonanych przez uczniów klasy I . Zapraszamy do obejrzenia.

• Kolejny sukces

• Nasze uczennice Marta StępieńNatalia Walczyk zdobyły III miejsce w powiatowych zawodach w tenisie stołowym! 🎖️

Alew to nie koniec świetnych wiadomości! Nasz zespół chłopców w składzie Paweł CichutaAntoni Kubicz wywalczył II miejsce, zapewniając sobie awans do zawodów rejonowych, które odbędą się już 6 listopada! 🏆

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! 💪👏

• Wycieczka w ramach "Lekcji o finansach" 2024

• W dniu 04.10.2024 klasy III, IV oraz kilkoro uczniów z klasy II odbyli wycieczkę do Warszawy w ramach programu „Lekcje o finansach” edycja 2024.

Uczniowie zwiedzili min. Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka oraz Giełdę papierów wartościowych

• Sukces sportowy

• Z radością informujemy o sukcesie naszych uczniów w Igrzyskach Dzieci!
            Reprezentacja chłopców w składzie Paweł Cichuta i Antoni Kubicz oraz reprezentacja dziewcząt w składzie Marta Stępień i Natalia Walczyk zdobyli II miejsce w Radomsku w tenisie stołowym.

Obie nasze drużyny awansowały do rozgrywek powiatowych, co otwiera przed nimi kolejne sportowe wyzwania!

Gratulujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom oraz życzymy dalszych sukcesów na etapie powiatowym!

• Odszedł Zbigniew Półrola.

• W dniu 28.09.2024 roku na wieczną wartę odszedł Zbigniew Półrola, żołnierz Szarych Szeregów.

Gdy przed laty w naszej szkole istniała drużyna harcerska współpracowaliśmy z druhem Zbigniewem Półrolą i druhem Michałem Ciesielskim. To z ich inicjatywy nasza drużyna ,,Szara Trójka” otrzymała ufundowany przez samego druha Stanisława Broniewskiego ,,Orszę” portret pierwszego Naczelnika Szarych Szeregów - Floriana Marciniaka. Obraz wisiał w harcówce ( obecnej sali nr 12). Gdy drużyna zawiesiła działalność, portret przekazaliśmy do Muzeum Regionalnego w Radomsku.

Druhowie wielokrotnie odwiedzali naszą szkołę. Z radością odpowiadali na zaproszenia naszych nauczycieli historii: Pani Beaty Herod czy Pani Małgorzaty Koniecznej, by opowiadać o trudnych czasach wojennych. Dziś delegacja uczniów naszej szkoły wzięła udział w

uroczystościach pogrzebowych druha Zbigniewa na Starym Cmentarzu.

• Dzień Chłopaka

• W dniu 3 października 2024 roku klasa VIA odwiedziła pizzerię Da Grasso w ramach obchodów Dnia Chłopaka oraz realizacji programu doradztwa zawodowego. Uczniowie mieli okazję nie tylko spróbować pysznych pizz, ale także wziąć udział w warsztatach kulinarnych.

Warsztaty były świetną zabawą i cennym doświadczeniem, które poszerzyło wiedzę uczniów na temat pracy w gastronomii. Na koniec wszyscy mieli możliwość skosztowania swoich dzieł, co dostarczyło wielu radości i satysfakcji.

Dziękujemy rodzicom za zorganizowanie wyjścia.

• ul. Dąbrowskiej 27
          97-500 Radomsko