• Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Z górki na pazurki – moje ferie”

• Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku była organizatorem XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ph. „Z górki na pazurki - moje ferie”. W tym roku na konkurs napłynęło 542 prace z całej Polski.

W kategorii od 6 do 8 lat III miejsce zdobyła Zuzanna Barska z klasy 1a

Wyróżnienie zdobyła Joanna Wróblewska z klasy IIIa

Gratulujemy !

• Sukces w konkursie.

• Jak co roku, w PSP nr 5 w Radomsku, odbyły się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Książka, mój przyjaciel" dla uczniów klas II szkoły podstawowej, naszą szkołę reprezentowali Maria Masłowska i Jan Szewczyk.

Marysia zdobyła I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Sukces w konkursie.

• Uczennice naszej szkoły wzięły udział w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym "Broniewski w krzywym zwierciadle" organizowany przez PSP nr 6 w Radomsku.

Patrycja Leśniczek otrzymała wyróżnienie, a Weronika Rogowska zdobyła I miejsce. Serdecznie Gratulujemy!

• Konkurs recytatorki

• Światowy Dzień Poezji i Pierwszy Dzień Wiosny. Z tej okazji tradycyjnie już udaliśmy się do magicznego świata poezji. Odbyła się XVI edycja Szkolnego konkursu recytatorskiego "Za ścianą zaczarowaną". W tym roku patronką konkursu była laureatka Nagrody Nobla- Wisława Szymborska.

Uczniowie klas starszych recytowali wiersze noblistki, natomiast młodsi wiersze o wiośnie. Nie zabrakło również utworów Aleksandra Fredry, który jest drugim patronem roku 2023.

Niespodziewanie odwiedzili nas w tym dniu znamienici goście: Łódzki Kurator Oświaty- pan Waldemar Flajszer, Prezydent Miasta Radomska- pani Małgorzata Kańska- Kipigroch oraz Naczelnik Wydziału Oświaty - pani Małgorzata Krupska. Goście wręczyli nagrody w konkursie uczniom klas starszych, a na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie i wspólnie zaśpiewaliśmy utwór "Nic dwa razy się nie zdarza" Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom oraz zapraszamy w przyszłym roku- organizatorki konkursu- panie Beata Herod i Katarzyna Kowalczyk

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

• 20.03.2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyły się miejskie eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" organizowany przez Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP przy współpracy Oddziału Miejskiego OSP RP Radomsko oraz Miasta Radomska. Naszą szkołę godnie reprezentowali Aleksandra Bałut, Aleksandra Łągiewka, Agata Szymczyk, Mikołaj Gurazda, Jakub Dziadkiewicz, Maciej Solarz. Maciek w dogrywce zajął II miejsce. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

• RAZEM PRZEZ ŚWIAT

• Klasa 2a w ramach innowacji kontynuuje podróż po 7 kontynentach. W tym tygodniu odwiedziła Afrykę. Poznała jej położenie, wielkość, klimat, roślinność, zwierzęta, państwa wraz z niektórymi stolicami oraz mnóstwo ciekawostek związanych z Afryką. Trzy godziny zajęć to stanowczo za mało na takie "podróżowanie". Wszyscy szykujemy się na kolejną pasjonują wyprawę, tym razem do Australii

• Wojskowe Targi Służby i Pracy

• Wojskowe Targi Służby i Pracy odbędą się w dniach 17-18 marca 2023 roku w godzinach 09:00  - 18.00, w Skierniewicach.

Każdy odwiedzający będzie mógł:

- osobiście porozmawiać z żołnierzami, studentami uczelni wojskowych oraz kadetami klas wojskowych

- zapoznać się z rodzajami służby wojskowej i projektami MON

- uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące specyfiki zawodu żołnierza

W progrmaie:

- prezentacja nowoczesnego sprzętu wojskowego (czołg Leopard 2A5, wyrzutnia rakietowa WR-40 Langusta) i inne

- strzelnica wirtualna

- wystepy, koncerty.

Więcej szczegółów na www.wojsko-polskie.pl/zostanzolnierzem

• Trzymaj formę!

• Uczniowie klasy 2a wykonali przepyszne pasty do smarowania pieczywa na bazie jajek, twarożku i avocado, a potem przy wspólnym stole częstowali sie samodzielnie przygotowanym posiłkiem.

Zdrowe pasty zostały przygotowane w ramach ogólnopolskiego programu #TrzymajFormę!

• "Szkoła Pełna Talentów"

• Do naszej szkoły dotarły nagrody w ramach akcji Lidla "Szkoła Pełna Talentów". Dostaliśmy gry planszowe, przybory plastyczne oraz kompresor do piłek.

Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali!

Akcję koordynowały p. Monika Chmielarz i p. Patrycja Dróżdż.

• Wyniki konkursu informatycznego

• W dniach 13 – 17. lutego br. realizowany był w naszej szkole TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W SIECI. W ramach akcji odbyłały się lekcje dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu oraz konkurs informatyczny dla klas IV-VIII. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe rozwiązywali quizy na platformie Quizizz. Oto wyniki:

Kat. IV-VI

I miejsce – Agata Szymczyk kl. IVa

II miejsce – Kinga Bednarska kl.IVa

III miejsce – Hubert Klekowski kl. Va

Kat. VII-VIII

I miejsce – Szymon Pierzak kl. VIIIb

II miejsce – Jakub Górniak kl. VIIIb

III miejsce – Jakub Dziadkiewicz kl. VIIIa

W konkursie wzięło udzał 72 uczniów. Gratulujemy.

• Podróże zagraniczne

• Już od kilku lat tradycją naszej szkoły stały się kilkunastodniowe wycieczki zagraniczne, podczas których zwiedzamy piękne regiony Europy i oczywiście integrujemy się.

Udało nam się zwiedzić Włochy skupiając się głównie na zwiedzaniu Rzymu i Wenecji oraz bawiliśmy się w Mirabilandii, czyli jednym z najstarszych wesołych miasteczek w Europie.

Kolejna wyprawa to Hiszpania ze zwiedzaniem Barcelony oraz pobyt na wybrzeżu Costa Brava, ale… największe wrażenie zrobiło zwiedzanie Paryża - wszystkich najbardziej znanych zabytków.

To były niezapomniane przeżycia…