• Wyniki konkursu informatycznego

• Tegoroczna edycja konkursu informatycznego, pt. „Cyberbezpieczna3_edycja2022” dobiegła końca. Uczniowie z klas I-VIII bardzo licznie wzięli udział w akcji prezentując wysoki poziom wiadomości. Konkurs rozegrany został za pomocą aplikacji Quizziz i składał się z 15 pytań dotyczących cyberprzemocy, zabezpieczeń komputerowych, netykiety, phishingu oraz ogólnych zasad korzystania z sieci.

Uczniowie podejmowali komputerowe wyzwanie w trzech kategoriach wiekowych, a oto wyniki:

Klasyfikacja klas I-III

I miejsce                Zuzanna Leszczyna kl. III A – 13 920 pkt.

II miejsce              Agata Szymczyk kl. III A – 13 790 pkt.

III miejsce             Lena Zielińska kl. II A – 13 360 pkt.

Klasyfikacja klas IV-VI

I miejsce                Piotr Cichuta kl. VI A – 15 150 pkt.

II miejsce              Mateusz Kaleta kl. V A – 14 170 pkt.

III miejsce             Szymon Kamieniak kl. V A – 13 280 pkt.

Klasyfikacja klas VII-VIII

I miejsce                Szymon Bugdal kl. VIII A – 17 330 pkt.

II miejsce              Salomea Nebożynska kl. VIII A – 14 870 pkt.

III miejsce             Igor Kubliberda kl. VIII B – 14 450 pkt.

Bardzo dziękuję za aktywne uczestnictwo. To bardzo budujące, że uczniowie znają zasady bezpiecznego poruszania się w internetowym świecie. Pozdrawiam A. Grabna.

• Konkurs szkolny

•   XV edycja

Szkolnego Konkursu Recytatorskiego

„ZA ŚCIANĄ ZACZAROWANĄ”

pod hasłem

”Wiosenna romantyczność”

Rok 2022 został ustanowiony przez Sejm Rokiem Polskiego Romantyzmu. Tego roku obchodzimy 200. rocznicę ukazania się dzieła „Ballady i romanse” autorstwa Adama Mickiewicza, które wyznaczyło początek polskiego romantyzmu.

Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się Pierwszego Dnia Wiosny tj. 21.03.2022r. Uczestnicy przygotowują wiersze poetów epoki romantyzmu.

Komisja konkursowa oceni:

• dobór repertuaru
            • opanowanie tekstu
            • oryginalność interpretacji wiersza
            • kulturę słowa, dykcję i intonację
            • ogólne wrażenie artystyczne

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna oraz nauczyciele języka polskiego we współpracy z wychowawcami, dyrekcją i Radą Rodziców.

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

• Konkurs ogólnopolski

• Serdecznie zapraszamy do udziału w XXXII Ogólnopolskim Konkursie na opowiadanie o tematyce  olimpijskiej im. Jana Parandowskiego. Konkurs organizowany jest przez Polski Komitet Olimpijski.

Kierowany jest do uczniów klas IV-VI i VII-VIII.

Opowiadanie powinno dotyczyć przynajmniej jednej z poniższych kwestii:

a) własnego doświadczenia sportowego,

b) fabularyzacji losów znanych sportowców,

c) zasady fair play i szacunku dla innych,

d) radości z ruchu, wysiłku i zwycięstwa nad sobą,

e) równowagi między ciałem a umysłem,

f) tradycji sportowych w rodzinie oraz w środowisku rówieśniczym.

Opowiadanie, bez strony tytułowej, nie może przekraczać 6 stron tekstu – należy zastosować czcionkę Times New Roman 12 pkt., odstęp między wierszami tekstu 1,5.

Każda szkołą wysyła 3 najlepsze prace konkursowe w każdej kategorii wiekowej. W związku z powyższym w przypadku większej liczby zgłoszeń w szkole odbędą się eliminacje.

Prace konkursowe należy dostarczyć w formie pliku MS Word do 5 kwietnia do p. Joanny Grabnej lub p. Karoliny Kucharskiej.

Prosimy o zapoznanie się z zamieszczonym poniżej regulaminem konkursu.

Regulamin-Konkursu-im.-J.-Parandowskiego-na-2022.pdf​​​​​​​