• Projekt „eMOCje W GŁOWIE”

• Nasz szkoła przystąpiła do projektu „eMOCje W GŁOWIE” przygotowanego przez UNICEF Polska. Zwraca on uwagę na profilaktykę zdrowia psychicznego, zwłaszcza w okresie dojrzewania. W ramach realizacji zadań projektu w klasach IV-VIII odbędą się zajęcia warsztatowe dotyczące ochrony zdrowia psychicznego. Koordynatorem projektu jest Karolina Kucharska.

"eMOCje w GŁOWIE"

• Konkurs recytatorski

• Jakub Dziadkiewicz reprezentował szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Tadeusza Różewicza. Kuba zaprezentował wiersz pt. „Brama” oraz opowiadanie pt. „Banan”. Tadeusz Różewicz to wybitny poeta, prozaik i dramaturg oraz Honorowy Obywatel Miasta Radomska. Ucznia do konkursu przygotowała Karolina Kucharska.

Przeczytajcie wiersz „Brama”

La­sca­ite ogni spe­ran­za
            Voi ch’en­tra­te

Po­rzuć­cie wszel­ką na­dzie­ję
            Któ­rzy tu wcho­dzi­cie

Od­wa­gi!

Za tą bra­mą nie ma pie­kła

Pie­kło zo­sta­ło zde­mon­to­wa­ne
            przez teo­lo­gów
            i psy­cho­lo­gów głę­bi

zo­sta­ło za­mie­nio­ne w ale­go­rię
            ze wzglę­dów hu­ma­ni­tar­nych
            i wy­cho­waw­czych

od­wa­gi!
            Za tą bra­mą za­czy­na się
            Raz jesz­cze to samo

Dwóch pi­ja­nych gra­ba­rzy
            sie­dzi nad do­łem

piją piwo bez­al­ko­ho­lo­we
            za­gry­za­ją kieł­ba­są
            mru­ga­ją do nas
            gra­ją czasz­ką Ada­ma
            w pił­kę noż­ną
            pod krzy­żem

dół cze­ka
            na ju­trzej­sze­go nie­bosz­czy­ka
            „skó­ra” już w dro­dze

od­wa­gi!

Tu po­cze­ka­my na sąd
            Osta­tecz­ny
            W doł­ku zbie­ra się woda
            Pły­wa­ją pety

Od­wa­gi!

Za tą bra­mą
            Nie bę­dzie hi­sto­rii
            Ani do­bra ani po­ezji

A co bę­dzie
            Nie­zna­jo­my pa­nie?

Będą ka­mie­nie

Ka­mień
            Na ka­mie­niu
            Na ka­mie­niu ka­mień
            A na tym ka­mie­niu
            Jesz­cze je­den
            ka­mień

• Majowa akademia.

• W  dniu  5 maja 2022 r. 2022 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji majowych świąt. Majowe święta dla wszystkich Polaków na świecie wpisane są w tożsamość narodową. Kojarzą się z radością i nadzieją, uczą patriotyzmu i właściwej postawy  obywatelskiej.

3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała ona zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.

Uroczystą akademię rozpoczęto wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Narodowego oraz Hymnu Szkoły. Następnie z montażem słowno – muzycznym wystąpili uczniowie klas: IV, V i VII a.

• Informacja

• Szanowni Państwo,już wkrótce, bo 11 maja o godzinie 18:30 na naszym kanale YouTube odbędzie się webinar z próbnym testem 8-klasisty z matematykiUdział w webinarze jest bezpłatny. Zachęcamy do przekazania informacji Państwa uczniom.Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.Testy zostały przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE.

Jak będzie wyglądał test?

Webinar odbędzie się 11 maja o godz. 18:30 na kanale YouTube Gigantów Edukacji.

Zapisz się klikając w przycisk i otrzymaj:

🔹 przypomnienie o zajęciach,

🔹 materiały powtórzeniowe,

🔹 certyfikat uczestnictwa!

⚡Zapisy pod linkiem: www.giganciedukacji.edu.pl/probny-test-8-klasisty

Sprawdź swoją wiedzę z matematyki!