• Konkurs plastyczny "Najciekawszy zawód rzemieślniczy"

• Dnia 20 grudnia 2022 roku uczennice naszej szkoły Maria Masłowska i Patrycja Leśniczek wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "Najciekawszy zawód rzemieślniczy", który odbył się w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku. Marysia zdobyła III miejsce, serdecznie gratulujemy!

• Trzymaj Formę.

• 18 listopada w naszej szkole było bardzo kolorowo - nie tylko przez polską złotą jesień, ale również dzięki ciepłym kanapkom z warzywami. Uczniowie przygotowali smaczny poczęstunek dzięki tosterom pozyskanym przez inicjatywę edukacyjną pod nazwą Laboratoria Przyszłości. Klasy 5-8 promowały tym samym zdrowy styl życia w szczególności uwzględniający tematykę zbilansowanej i zdrowej diety w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

• Warsztaty bożonarodzeniowe kl V.

Po warsztatach wszyscy udali się na pyszne, ciepłe gofry.

• Konkurs Czytelniczy "Reading Brings Us Unknown Friends"

• W dniu 16.12.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Reading Brings Us Unknown Friends". Zadaniem uczniów było zapoznanie się z książką anglojęzyczną "Christmas stories" i rozwiązanie testu. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z naszej szkoły. Teraz pozostało nam tylko oczekiwać na wyniki konkursu.

• Wigilia klasy V.

• To było pracowite popołudnie!

19 grudnia uczniowie klasy 5 wykonywali pierożki na klasową wigilię. Rodzice dostarczyli gotowy farsz i również pomagali.

Do wyboru były pierożki z serem na słodko, z kapustą i grzybami oraz ruskie. Było ich tak dużo, że na poczęstunek w dniu 22 grudnia klasa 5 zaprosiła wszystkich uczniów. Następnie odbył się klasowy wieczór filmowy. Uczniowie oglądali Renifera Niko jedząc pizzę i pijąc gorąca herbatkę.

• Akcja SK PCK

• Do Zakładu Pielęgnacyjno -Opiekuńczego przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku zostały przekazane dary, zebrane w ramach akcji SK PCK przy naszej szkole. Uczniowie dołączyli również kartkę z życzeniami świątecznymi.

Za ten dar serca otrzymaliśmy podziękowanie. Wszystkim darczyńcom dziękuję za bezinteresowną pomoc.

Opiekun SK PCK Jadwiga Węgrzyńska

• Kolejny sukces.

•

16 grudnia w PSP nr 7 w Radomsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego czytania dla uczniów obcojęzycznych. Uczennica klasy 8b Iryna Lebiedieva zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy

• Sukces sportowy.

• Nasi chłopcy znów z sukcesem. Drużyna zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej chłopców, Wielkie brawa i kolejnych sukcesów.

• Laboratoria przyszłości

• Grudzień to bezwątpienia miesiąc intensywnych przygotowań do Świąt Bożegonarodzenia. Dlatego uczniowie klas IV-VIII na ostatnich lekcjach informatyki wykonywali świąteczne ozdoby wykorzystując do tego długopisy oraz drukarkę 3D. Tworzyli własne projekty oraz korzystali z gotowych szablonów, dzięki aplikacjom internetowym. Przypominamy, że drukarki nasza szkoła pozyskała dzięki inicjatywie edukacyjnej – „Laboratoria przyszłości”.

• WF na śniegu

• Grupa uczniów z klasy IVA, wykorzystując wspaniałe warunki pogodowe, wzięła udział w zimowej lekcji wychowania fizycznego. Zabawy na śniegu zdecydowanie przypadły do gustu wszystkim uczestnikom zajęć.

• Sukces sportowy.

• Brawo chłopaki

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w Mistrzostwach Miasta Radomska w piłce siatkowej.

Gratulacje!

• Mikołajki w klasie IV A

• Uczniowie klasy IV A świętowali dziś klasowe Mikołajki. Oczywiście rozpoczęli od naprzyjemnmiejszej części tego święta, czyli od upominków. Wprawdzie Mikołaj nas dziś nie odwiedził, ale zaproponował "wykupowanie" prezentów z pomocą "Ruchowego Koła Fortuny". Aktywne zadania dostarczyły wielu uśmiechów i dziwnych poz, ale ostatecznie każdy zdobył upragniony prezent.
            Po pewnym czasie okazało sie jednak, że Mikołaj ma niesamowity gest. W klasie pojawiło się 6 ogromnych tajemniczych pudełek, ale zapach od razu pozwolił rozpoznać, że w środku jest uwielbiana przez wszystkich pizza.

Mikołaju! Bardzo dziękujemy Ci za pyszny poczęstunek.

• Mikołajki

• Święty Mikołaj odwiedził PSP3 Miał okazję podziwiać talenty wokalne i taneczne uczniów naszej szkoły Był zachwycony! Obiecał, że za rok też przybędzie do nas z wizytą z dalekiej Rovaniemi:)

• Turniej Mikołajkowy

• 6 grudnia klasa IV A reprezentowała naszą szkołę na Turnieju Mikołajkowym, który odbył się w hali sportowej. W rywalizacji wzięło udział dziesięć radomszczańskich szkół. Poziom turnieju był naprawdę wysoki, nasza reprezentacja wykazała się wieloma umiejętnościami, ale niestety nie udało nam się zdobyć znaczącego miejsca.

Fajnie było poczuć smak prawdziwej rywalizacji. Był uśmiech, pot i łzy, ale przede wszystkim świetna zabawa i miłe niespodzianki: nagrody rzeczowe dla szkoły oraz paczki dla uczestników…. od samego Mikołaja.

• MIkołajki w klasi Ia.

• Mnóstwo radości i uśmiechu było w klasie I. MIkołaj obdarował uczniów pięknymi prezentami. Klasa również wybrała sie na spacer do parku oraz na seans filmowy do kina.