• Turniej szachowy.

• Drużyna szachowa w składzie : Aleksandra Kowalczyk, Bartłomiej Bałut, Maksymilian Mazur, Krystian Walczyk zajęła dziś II miejsce na zawodach powiatowych i otrzymała awans do półfinału wojewódzkiego Gratulujemy

• Festiwal piosenki o zdrowiu.

• 29 listopada uczennica klasy I Marcelina Nitecka reprezentowala naszą szkołę w VI edycji Festiwalu piosenki o zdrowiu. Organizatorem konkursu był Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Radomsku

• "Zaczarowany świat książek"

• VI Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Zaczarowany świat książek"

29 listopada w PSP nr 4 odbył się VI Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania "Zaczarowany świat książek" organizowany przez PSP nr 4 oraz PSP nr 7. Naszą szkołę reprezentowali Aleksandra Kowalczyk z klasy IV oraz Bartłomiej Bałut z klasy VI, który otrzymał wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy!

• ,,Świet(l)ne zdrowie" - projekt Budżetu Obywatelskiego

• Już 12 grudnia rozpocznie się głosowanie do 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. Serdecznie zachęcamy do głosowania na projekt nr 16 ,,Świet(l)ne zdrowie", którego lokalizacja znajduje się przy naszej szkole.

Projekt ma na celu zakup i zamontowanie oświetlenia nad trybunami widowiskowymi przy boisku wielofunkcyjnym oraz sceną plenerową: oświetlenie sceny (naświetlacze ledowe), oświetlenie trybun przy boisku (2 maszty po 4 szt. - naświetlacze ledowe), oświetlenie boiska sportowego (naświetlacze ledowe). Projekt wzbogaci kompleks sportowo-kulturalny zlokalizowany przy PSP nr 3.

Głosowanie potrwa do 18.12.2022r., a lista zwycięskich projektów zostanie ogłoszona przed 20.12.2022r.

Bardzo liczymy na Państwa wsparcie i zachęcamy do głosowania.

Więcej szczegółów na: Budżet Obywatelski Radomsko 2023

• "Jak jesteśmy powiązani ze światem"

• W dniu 18.11.2022 klasy 7a, 8a i 8b wzięły udział w webinarze organizowanym przez Polską Akcję Humanitarną pt.: "Jak jesteśmy powiązani ze światem". Webinar został zorganizowany w ramach Godzin Wychowawczych ze światem, do których została zapisana klasa 8b wraz z wychowawcami Panią Moniką Chmielarz i Patrycją Dróżdż.

Webinar był zorganizowany w ramach Tygodnia Tolerancji i dotyczył głównie dbania o środowisko wokół nas.

• DZIEŃ INTEGRACJI

• 24 listopada odbyła się w naszej szkole XII edycja Dnia Integracji pod hasłem „Z przyjaciółmi się nie nudzę”.

Gościliśmy Publiczne Przedszkole nr 3 w Radomsku oraz Publiczne Przedszkole nr 10 w Radomsku. Impreza rozpoczęła się wspólnym tańcem w kręgu. Potem były prezentacje poszczególnych placówek.

Spotkanie uświetnił występ ucznia naszej szkoły, iluzjonisty Piotra Sambora, który swoim magicznym programem oczarował całą publiczność.

Po występie dzieci wykonały piękne prace grupowe na temat: „Jesień w lesie, sadzie, ogrodzie”.

Integrację zakończył słodki poczęstunek. Był to dzień pełen niespodzianek, pełen radości.

Dziękujemy wszystkim za tak wspaniale spędzone chwile i niezapomniane wrażenia!

• Światowy Dzień Pluszowego Misia.

• Dnia 25 listopada nasi młodsi uczniowie obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji podczas akcji Cała Polska Czyta Dzieciom nauczyciele przeczytali uczniom klas 0-IV fragment książki A.A. Milne "Kubuś Puchatek", który nawiązywał do tygodnia życzliwości.

• WFzAWF

• Dzień dobry, 22 listopada zakończyła się II edycja zajęć WFzAWF - Sport Kluby, która realizowana była w klasach IV i V.
            W styczniu rozpocznie się III edycja zajęć, na którą już dziś serdecznie zapraszam.
            Dziękuję za miło i aktywnie spędzony czas, do zobaczenia!

A. Grabna

• Święto Niepodległości

• Hymn w wykonaniu społeczności Publicznej Szkoł Podstawowej nr 3 w Radomsku.Nagranie wykonano kamerą z projektu Laboratoria Przyszłości.

• Szkolne koło PCK

• Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje zbiórkę darów dla pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku.

Pacjenci zakładu to głównie osoby starsze i przewlekle chore, często samotne i potrzebujące pomocy. Do 15 grudnia zbieramy (nowe lub w bardzo dobrym stanie):

- koce, ręczniki

- pościele i prześcieradła

- ciepłe skarpety damskie i męskie

- piżamy, koszule nocne

Przyniesione dary składamy w miejscu do tego wyznaczonym na dolnym korytarzu. Proszę każdego darczyńcę o zgłoszenie się do opiekuna PCK p. Jadwigi Węgrzyńskiej

Z góry serdecznie dziękujemy za okazałą pomoc.

• Ślubowanie klasy pierwszej

• 28102022 w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczytość. Nasi pierwszoklasiści zostali pasowani przez Panią dyrektor Katarzynę Dudę Domińczyk na uczniów PSP nr 3 w Radomsku. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały wspaniały występ, w którym wspomagały je koleżanki z klasy IV. Po uroczystym ślubowaniu na ucznia zostali również pasowani na czytelników. Drodzy pierwszoklasiści życzymy dużo sukcesów, samych miłych dni w naszej szkole i wielu przyjaciół.