ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE.
Międzyszkolny konkurs plastyczny organizowany jest przez naszą szkołę.
Zachęcamy do udziału.
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE.
Międzyszkolny konkurs plastyczny organizowany jest przez naszą szkołę.
Zachęcamy do udziału.
Hymn w wykonaniu społeczności Publicznej Szkoł Podstawowej nr 3 w Radomsku.Nagranie wykonano kamerą z projektu Laboratoria Przyszłości.
Szkolne Koło Polskiego Czerwonego Krzyża organizuje zbiórkę darów dla pacjentów Zakładu Pielęgnacyjno - Opiekuńczego przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku.
Pacjenci zakładu to głównie osoby starsze i przewlekle chore, często samotne i potrzebujące pomocy. Do 15 grudnia zbieramy (nowe lub w bardzo dobrym stanie):
- koce, ręczniki
- pościele i prześcieradła
- ciepłe skarpety damskie i męskie
- piżamy, koszule nocne
Przyniesione dary składamy w miejscu do tego wyznaczonym na dolnym korytarzu. Proszę każdego darczyńcę o zgłoszenie się do opiekuna PCK p. Jadwigi Węgrzyńskiej
Z góry serdecznie dziękujemy za okazałą pomoc.
28102022 w naszej szkole miała miejsce wyjątkowa uroczytość. Nasi pierwszoklasiści zostali pasowani przez Panią dyrektor Katarzynę Dudę Domińczyk na uczniów PSP nr 3 w Radomsku. Dzieci wraz z wychowawczyniami przygotowały wspaniały występ, w którym wspomagały je koleżanki z klasy IV. Po uroczystym ślubowaniu na ucznia zostali również pasowani na czytelników. Drodzy pierwszoklasiści życzymy dużo sukcesów, samych miłych dni w naszej szkole i wielu przyjaciół.
Tenis stołowy
Piotr Półrola, Krystian Walczyk, Bartłomiej Bałut zajęli 27.10.2022
III miejsce w Mistrzostwach Miasta w tenisie stołowym i uzyskali awans do zawodów powiatowych
Gratulujemy! Uczniów do zawodów przygotowała Pani Aneta Zaskórska
W październiku, uczniowie klasy V, na lekcji techniki, poznali maszynę do szycia. Całe wyposażenie krawieckie zostało pozyskane z projektu "Laboratoria Przyszłości". Wszyscy chętnie zasiedli przed maszyną a dla większości to było nowe doświadczenia.
Klasa IIa w październiku odbywa podróż z lekturą Adama Bahdaja "Pilot i ja". Po samodzielnym przeczytaniu książki nadszedł czas na pracę w grupach. Rozmowom na temat przeczytanej lektury nie było końca. Powstały fantastyczne prace plastyczne, których nie powstydziłby się żaden ilustrator. Uczniowie po raz kolejny odkryli ile radości można czerpać z bycia razem i jak dużo możemy wspólnie stworzyć. Doszli również do wniosku że nauka może być wspaniałą zabawą.
20.10.2022r.
Aktywnie spędzony czas, w przemiłym towarzystwie to jest to, co uczniowie klasy IVA lubią najbardziej. W dniu dzisiejszym czwartoklasiści świętowali, w kręgielni Hula Kula, zaległy Dzień Chłopaka. Zabawa była przednia. Mimo rywalizacji na torach uczniom towarzyszyły wyłącznie pozytywne emocje. Kolorowe kule toczyły się zbijając każdego napotkanego kręgla, a słodki poczęstunek umilał czas sportowej rozgrywki. To był wspaniały wyjazd i nie ukrywamy, że wszyscy uczniowie i wychowawcy mają już chrapkę na kolejny!
19 października odbyła się w naszej szkole lekcja otwarta pt. Kreatywne wykorzystanie długopisów 3D na lekcjach informatyki.
Cele zajęć:
- nauka obsługi i użytkowania długopisu 3D;
- rozwijanie kompetencji cyfrowych;
- kształtowanie motoryki, współpracy, kreatywności i sensoryki.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i pozytywnymi emocjami podeszli do wyzwań współczesnej technologii :-) Powstały ciekawe prace, które zaprezentowane zostaną na klasowych wystawach.
Zajęcia realizowane zostały z wykorzystaniem sprzętu pozyskanego w ramach udziału placówki w projekcie „Laboratoria przyszłości”.
Lekcję przeprowadziła p. Joanna Grabna
W naszej szkole zostało zawiązane Szkolne Koło PCK. W dniu dzisiejszym 16 uczniów z klas ósmych i siódmej otrzymało legitymacje członkowskie, a opiekunem koła jest pani Jadwiga Węgrzyńska.
W dniu 7 października w klasie IV odbył się klasowy turniej tabliczki mnożenia. Uczniowie sprawdzali swoje umiejętności pamięciowej tabliczki mnożenia i wykorzystania własności mnożenia pokonując trzy etapy konkursu. Pierwszy etap - rozgrzewka, drugi - trudniejsze przykłady wykraczające ponad podstawową tabliczkę i trzeci etap - troszkę kombinowania i łamania głowy. A oto najlepsi:
I miejsce i tytuł Klasowego Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyła Agata Szymczyk, która zdobyła 77 punktów na 86 możliwych do zdobycia
II miejsce - Aleksandra Łągiewka - 68 pkt
III miejsce - Aleksandra Kowalczyk - 64 pkt
Wyróżnienia: Kinga Domagała i Kuba Barski - 59 pkt.
Wszystkim wymienionym uczniom pani dyrektor wręczyła pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Otrzymali też celujące i bardzo dobre oceny z matematyki.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w konkursach!
Nasi najmłodsi pilnie uczą się o darach jesieni. Dzieci odwiedziły market gdzie szukały warzyw, o których była mowa w wierszu " Na starganie" J. Brzechwy. Wychodząc czekała nich niespodzianka - pyszne cukiereczki!!! W klasie wykonali również piękne prace plastyczne inspirowane wierszem oraz wycieczką. Zgodnie z hasłem Chcemy być zdrowi i silni! Mali kucharze z oddziału przedszkolnego zrobili pyszną i zdrową suróweczkę z jabłuszek, marchewek, cytrynki i miodu. Brawo!!!
We wrześniu uczniowie klasy VI rozpoczęli swoją przygodę z krosnem. Wszystkie materiały potrzebne do tkania zostały pozyskane z projektu "Laboratoria Przyszłości". Uczniowie udowadniają, że tkanie na krosnach nie odeszło do lamusa. Ręczne tworzenie tkanin wycisza, uspokaja, uczy cierpliwości, a z drugiej strony daje niesamowite możliwości twórcze. Nie możemy się doczekać efektów końcowych.
X edycja. Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach zorganizowala konkurs pięknego czytania, który odbył się dnia 29.09.2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Naszą szkołę reprezentowali Antoni Scislowski, Bartłomiej Bałut, Mateusz Kaleta oraz Jakub Dziadkiewicz. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Katarzyną Wasilkowską.
Jesień zawitała do oddziału przedszkolnego. Dzieci ozdobiły kącik przyrody wspaniałymi "jesiennymi darami". Wykonały postacie z kasztanków i żołędzi, malowały jesienne liście i bawiły się kolorami jesieni malując jesienne drzewa. Lubimy jesień!
Serdecznie zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli oraz Rodziców na otwartą lekcję informatyki w klasie IV A o tematyce: Kreatywne wykorzystanie długopisów 3D na lekcjach informatyki.
Cele zajęć:
- nauka obsługi i użytkowania długopisu 3D;
- rozwijanie kompetencji cyfrowych;
- kształtowanie motoryki, współpracy, kreatywności i sensoryki.
Lekcja obejmująca zakres podstawy programowej z informatyki odbędzie się dnia 19.10.2022 roku o godzinie:
08:00 – klasa IV A grupa 1
12:45 – klasa IV A grupa 2
Zajęcia realizowane będą na sprzęcie uzyskanym przez szkołę w ramach rządowej inicjatywy „Laboratoria przyszłości”.
Zapraszam Joanna Grabn
Uczniowie naszej szkoły rozwijają kompetencje cyfrowe korzystając, m.in. na lekcjach informatyki z atrakcyjnego sprzętu pozyskanego przez szkołę w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. W ostatnich dniach mieli możliwość pracować z długopisami 3D, dzięki którym mogli urzeczywistnić ciekawe pomysły. Niektórzy wspomagali się gotowymi projektami, ale byli też tacy, którzy mentalne wizualizacje przenieśli w mgnieniu oka do świata realnego. Jak wszystkie prace zostaną ukończone to przedstawimy ciekawą galerię wytworów wyobraźni i ręki J.
Spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień
Dnia 28.09.2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień
pod hasłem „Drużyna Planety Ziemia”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-IV oraz oddział
przedszkolny. Pani Elżbieta przeczytała fragmenty swoich książek m. in. „Smok czy smog?” dotyczące
zanieczyszczeń powietrza, wody, lasów. Uwrażliwiała dzieci na odpowiedzialność, jaką wszyscy
ponosimy za stan przyrody. Rozmawiała z dziećmi na temat segregacji odpadów, zapobieganiu
zanieczyszczeniom zwłaszcza tytułowemu smogowi. A na koniec zamieniła dzieci w ekodetektywów.
Uczniowie poznali również przygody małej gwiazdeczki bohaterki książki pt. „Opowieści Małej
Gwiazdeczki”.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Stępień za ciekawe, inspirujące i pouczające
spotkanie.
Powered by aSc EduPage