• Innowacja pedagogiczna

• 26.10.2023r.

W ramach realizowanej w naszej szkole innowacji pedagogicznej, pt. „Aktywność ruchowa to rzecz podstawowa", uczniowie z klasy VA wraz z rodzicami uczestniczyli w niecodziennej lekcji wf-u.

Po krótkiej rozgrzewce i ćwiczeniach kształtujących rozpoczął się mecz piłki siatkowej. Uczniowie i ich rodzice pokazali wielkie zaangażowanie. Wszyscy grali na wysokim poziomie, co zaowocowało remisem 1:1.

Taka formuła zajęć uczy wartościowych umiejętności, takich jak: współpraca, odpowiedzialność, wzajemne wsparcie. Po drugie, stworzyła okazję do spędzenia czasu razem, budując więzi i wzmacniając relacje między rodzicami i dziećmi.

Mamy nadzieję, że to dopiero początek naszej wspólnej sportowej drogi. Do zobaczenia.

• Sukces sportowy

• Dueat w składzie Paweł Cichuta i Krystian Walczyk wywalczyli awans do rozgrywek powiatowych w tenisie stołowym. Chłopcy zajęli III miejsce w zawodach miejskich. Gratulujemy!

• Rozstrzygnięcie turnieju tabliczki mnożenia w klasie IV

• We wrześniu w klasie IV odbył się klasowy turniej tabliczki mnożenia. Zwycięzcy reprezentowali naszą szkołę w I Radomszczańskich Mistrzostwach w tabliczce mnożenia. Przy okazji akademii w dniu 13.10 laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.

I miejsce oraz Tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia zdobyli z jednakową liczbą punktów: Anastazja Mazur i Paweł Cichuta

II miejsce - Natalia Walczyk i Tymon Drążkiewicz

III miejsce - Marcel Migodziński

Gratulujemy!

• I Mistrzostwa Radomska w tabliczce mnożenia

• 6 października czworo uczniów naszej szkoły wzięło udział w organizowanych przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 8 w Radomsku I Mistrzostwach Radomska w tabliczce mnożenia. Byli to: Anastazja Mazur i Paweł Cichuta z klasy IV oraz Aleksandra Łągiewka i Agata Szymczyk z klasy V. Konkurs składał się z trzech etapów, w których oprócz znajomości tabliczki mnożenia liczyła się również szybkość - należało na czas układać prawidłowe działania korzystając z kart Grabowskiego. Aleksandra Łągiewka dotarła do finałowego etapu i zajęła w nim III miejsce w swojej kategorii. GRATULUJEMY!!!

• Europejski Dzień Sportu Szkolnego

• Już po raz drugi świętowaliśmy Europejski Dzień Sportu Szkolnego! Dla młodszych uczniów jak i  w klasach IV-VIII to nie tylko aktywność fizyczna ale i doskonała okazja do integracji społeczności szkolnej

• Festiwal Pięknego Czytania XI edycja

• 29 września 2023 z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki odbyła się XI edycja Festiwalu Głośnego Czytania. Organizatorami konkursu byli Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach oraz Kino za Rogiem. Naszą szkołę reprezentowali Adrianna Górniak, Blanka Grzeszczak, Antoni Ścisłowski oraz Bartłomiej Bałut. Zarówno poziom konkursu jak i stresu był wysoki, a uczestników bardzo dużo. Mimo to, nasi uczniowie, świetnie sobie poradzili. Blanka została II Wicemistrzem Pięknego Czytania, Bartek otrzymał Nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Radomska, Antek otrzymał Nagrodę specjalną Dyrektora Muzeum Regionalnego w Radomsku. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Katarzyna Kowalczyk. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Rozpoczynamy odliczanie...

• Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od wydarzenia, na które czeka większość uczniów naszej szkoły.
            Wyzwanie Minecraft rozpocznie się 16.10.2023r. i potrwa przez cały tydzień. Uczniowie z klas 4-8 na lekcjach informatyki będą korzystać z Minecraft Education. Będziemy tworzyć światy wg ustalonych konwencji i kreatywnych wyobrażeń uczniów. Mamy nadzieję, że w tym tygodniu wszystko będzie kojarzyło się z blokami, creeperami i obiektami 3D. Liczymy na Waszą kreatywność dotyczącą strojów.
            Pamiętajcie! Cykle dni i nocy mijają szybko, więc widzimy się niebawem.

• Ślubowanie klasy 1.

• Jesteśmy PRAWDZIWYMI UCZNIAMI!!! W dniu dzisiejszym uczniowie klasy pierwszej ślubowali być dobrymi uczniami. Były gromkie brawa, wzruszenie, uściski. Na koniec - słodki poczęstunek.

• Zajęcia ekologiczne w klasie III

• Klasa llla uczestniczyła w warsztatach ekologicznych połączonych z grą edukacyjną ,,Edukacja-Segregacja" zorganizowanych przez PGK w Radomsku. Podczas imteraktywnych zajęć dzieci uczyły się jak prawidłowo segregować odpady, co robić z odpadami niebezpiecznymi (np. przeterminowanymi lekami czy bateriami), a także poznały podstawowe sposoby na to, jak w codziennym życiu wytwarzać mniej odpadów.

• Sukces sportowy

• Piotr Półrola, Piotr Cichuta, Antoni Nowicki i Szymon Łobaczewski reprezentowali naszą szkołę w Indywidualnych Biegach Przełajowych, które odbyły się 15.09.2023r. Najlepiej zaprezentował się Piotr Półrola z klasy VII, który wywalczył awans do etapu powiatowego.
            Gratulujemy i trzymamy kciuki.

• Witaj szkoło !

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w naszej szkole. Pierwszy dzwonek już jutro. Wielu sukcesów, przyjaciół i niezapomnianych chwil drodzy uczniowie.

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

Serdecznie zapraszamy na uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023,

które odbędzie się dnia 23 czerwca 2023r. w sali gimnastycznej naszej szkoły:

- o godz. 9.00 dla uczniów klas 4 - 8,

- o godz. 11.00 dla uczniów klas 0 – 3.

Msza święta w Kościele bł. Michała Kozala o godz. 8.00.

• Promocja zdrowia!

• Studentki Akademii Polonijnej przeprowadziły zajęcia z dziećmi z oddziału przedszkolnego na temat " Profilaktyki próchnicy zębów"

• Powiatowy Konkurs Ekologiczno-Przyrodniczy - " Tajemnice przyrody"

• II miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologiczno-Przyrodniczym - " Tajemnice przyrody", zorganizowanym przez PSP nr 5 w Radomsku, zdobyły dzieci z oddziału przedszkolnego. Brawo!!! Jesteśmy bardzo DUMNI! Gratulacje dla wspaniałych małych ekologów-przyrodników!!! Sowę , która wzięa udział w konkursie "Tajemnice przyrody" dzieci wykonay wspólnie.