• "Szkoła Pełna Talentów"

• Do naszej szkoły dotarły nagrody w ramach akcji Lidla "Szkoła Pełna Talentów". Dostaliśmy gry planszowe, przybory plastyczne oraz kompresor do piłek.

Dziękujemy wszystkim którzy nas wspierali!

Akcję koordynowały p. Monika Chmielarz i p. Patrycja Dróżdż.

• Wyniki konkursu informatycznego

• W dniach 13 – 17. lutego br. realizowany był w naszej szkole TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W SIECI. W ramach akcji odbyłały się lekcje dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu oraz konkurs informatyczny dla klas IV-VIII. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie wiekowe rozwiązywali quizy na platformie Quizizz. Oto wyniki:

Kat. IV-VI

I miejsce – Agata Szymczyk kl. IVa

II miejsce – Kinga Bednarska kl.IVa

III miejsce – Hubert Klekowski kl. Va

Kat. VII-VIII

I miejsce – Szymon Pierzak kl. VIIIb

II miejsce – Jakub Górniak kl. VIIIb

III miejsce – Jakub Dziadkiewicz kl. VIIIa

W konkursie wzięło udzał 72 uczniów. Gratulujemy.

• Podróże zagraniczne

• Już od kilku lat tradycją naszej szkoły stały się kilkunastodniowe wycieczki zagraniczne, podczas których zwiedzamy piękne regiony Europy i oczywiście integrujemy się.

Udało nam się zwiedzić Włochy skupiając się głównie na zwiedzaniu Rzymu i Wenecji oraz bawiliśmy się w Mirabilandii, czyli jednym z najstarszych wesołych miasteczek w Europie.

Kolejna wyprawa to Hiszpania ze zwiedzaniem Barcelony oraz pobyt na wybrzeżu Costa Brava, ale… największe wrażenie zrobiło zwiedzanie Paryża - wszystkich najbardziej znanych zabytków.

To były niezapomniane przeżycia…

• Sukces

• Oto Maja Stefanek z oddziału przedszkolnego, która wzięła udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim pt." ZIMA WIERSZEM MALOWANA". Brawo! Gratulacje! Jesteśmy DUMNI!

• DZIEŃ OTWARTY

• DZIEŃ OTWARTY w naszej szkole odbędzie się 23 lutego 2023 roku o godzinie 16:00.

W programie:

- film o szkole

- magiczny dywan

- zajęcia informatyczne

- zajęcia SI

- gry i zabawy

- kawiarenka

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!​​​​​​

• RAZEM PRZEZ ŚWIAT

• Nasza szkoła oferuje zajęcia Integracji Sensorycznej. Odbywają się one w odpowiednio wyposażonej sali terapeutycznej lub w sali gimnastycznej. Zajęcia mają charakter zabawy naukowej, w której dzieci tak organizują pracę swoich zmysłów, by była wydajna. Podczas terapii integracji sensorycznej wykorzystywane są przedmioty i pomoce o różnych kształtach, fakturach, rozmiarach. Uczniowie klasy II a tym razem testują pod okiem pani Kasi Siemińskiej ciekawe zabawy sensoryczne i z niecierpliwością czekają na kolejne wyzwania :)

• Laboratoria Przyszłości, Razem przez świat

• Uczniowie klasy II w ramach innowacji pedagogicznej "Razem przez świat" przenieśli się na Antarktydę. Za pomocą okularów VR, pozyskanych z projektu "Laboratoria Przyszłości", odbyli swoją pierwszą "Wyprawę na Biegun Południowy". Dzięki wirtualnej technologii uczniowie wspinali się na górskie szczyty, oglądali pingwiny w ich naturalnym środowisku a nawet odwiedzili bazę wyprawy Terra Nova Roberta Falcona Scotta.

• Laboratoria Przyszłości

• 10.02.2023 r.
            Długopisy 3D mają swoje zastosowanie również podczas zajęć rewalidacyjnych. Uczniowie kształtują sprawność manualną, uczą się obsługi sprzętu, wyszukują projekty do realizacji oraz planują swoją pracę.
            To ciekawe narzędzie znacznie uatrakcyjnia zajęcia i motywuje uczniów do działania.

• Laboratoria Przyszłości

• W miesiącu styczniu uczniowie odwiedzający szkolną bibliotekę mogli skorzystać z okularów VR pozyskanych z projektu "Laboratoria Przyszłości". Dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości, uczniowie zwiedzili stolice Europy. Dla niektórych czytelników było to nowe doświadczenie, które dostarczyło im niezapomnianych wrażeń.

• RAZEM PRZEZ ŚWIAT

• "Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

Klasa IIa doskonale o tym wie i dlatego ksiażka Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. "Zaczarowana zagroda" stała się inspiracją do odbycia podróży do stacji badawczej na Antarktydzie. Uczniowie wykonali makiety nawiązujące do życia pingwinów, a następnie tworzyli własne fantastyczne przygody. Zachęcamy wszystkich do czytania książek!

• #laboratoriaprzyszłosci

• Uczniowie z klasy VIII A wzięli udział w ciekawej lekcji informatyki, podczas, której poznawali tajniki obsługi i programowania z wykorzystaniem robotów Photon. I choć była to dopiero pierwsza lekcja, emocje były naprawdę duże. Uczniów od razu zainteresowała mobilna aplikacja, za pomocą której można sterować robotem i rozwiązywać ciekawe zadania z zakresu programowania.
            Lekcja odbyła się z wykorzystaniem robotów pozyskanych w ramach inicjatywy edukacyjnej Laboratoriów Przyszłości.

• Konkurs informatyczny

• Luty to miesiąc bezpiecznego internetu. W naszej szkole corocznie organizowany jest z tej okazji konkurs informatyczny. Nie inaczej będzie w tym roku. TYDZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W SIECI odbędzie się w dniach od 13 do 17 lutego. W tym czasie uczniowie klas IV-VIII wezmą udział w interaktywnym konkursie, sprawdzającaym poziom wiedzy z zakresu bezpiecznego poruszania się w sieci, stosowania zasad Netykiety, radzenia sobie z cyberprzemocą oraz zagrożeniami Internetowymi.

Konkurs realizowany będzie na lekcjiach informatyki, gorąco zachęcam do udziału.

Joanna Grabna

• Festiwal Piosenki Bożonarodzeniowej

• 13.01.2023 r. uczniowie naszej szkoły :

- Aleksandra Kowalczyk kl IV

- Aleksandra Łągiewka kl IV

- Hubert Klekowski kl V

wzieli udział w Festiwalu Piosenki Bożonarodzeniowej w języku angielskim i niemieckim.

Hubert Klekowski z kl V zdobył wyróżnienie.

Gratulujemy.

• Zakończenie miejskich obchodów 160 rocznicy wybuchu powstania styczniowego,

• Rozdano  nagrody w  konkursie „Powstanie styczniowe na ziemi radomszczańskiej”  w kategorii „Kronika powstania styczniowego”. Na konkurs wpłynęło 10 prac z czterech radomszczańskich szkół podstawowych.

III miejsce zajęła uczennica klasy VI Patrycja Leśniczek przygotowana przez panią Małgorzatę Konieczną.

Gratulujemy.