• UWAGA!

          • Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "ELEKTROSPRZĘT W DOBRE RĘCE".

            Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w zbiórce elektroodpadów, czyli wszystkich niepotrzebnych urządzeń działających na prąd lub baterie z gospodarstw domowych.

            Mogą to być: 1. Urządzenia wielkogabarytowe AGD (np. kuchenki, lodówki, pralki, odkurzacze, telewizory).

            2. Urządzenia małogabarytowe AGD (np. suszarki do włosów, lokówki, żelazka), a także sprzęt oświetleniowy (żarówki energooszczędne, jarzeniówki) oraz zabawki na prąd Iub baterie, sprzęt audiowizuaIny, telefony komórkowe, iPady, laptopy, kalkulatory itp.

            Dostarczony sprzęt musi być kompletny, nieposiadający baterii.

            Zbiórka sprzętu - 5 września 2022 r. (poniedziałek).

            Regulamin dostępny u opiekunów konkursu: p.Moniki Chmielarz i p.Patrycji Dróżdż.

          • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.

          • Pierwszego września radośni i wypoczęci wróciliśmy do szkoły. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla PSP nr 3 było również okazją do powitania nowej Pani Dyrektor Katarzyny Dudy-Domińczyk. W progach naszej szkoły gościliśmy Panią Prezydent Małgorzatę Kańską-Kipigroch, Naczelnika Wydziału Kultury i Edukacji Panią Małgorzatę Krupską, Panią Dyrektor Jadwigę Kowalczyk, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Radomszczańskiego Panią Edytę Sapis-Drozdek, księdza proboszcza Roberta Woźniaka, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anetę Rębisz, licznie zgromadzonych uczniów i ich rodziców. Nie zabrakło życzeń pomyślności i sukcesów w nowym roku szkolnym.

            Część artystyczną zaprezentowali uczniowie kl. 7a przygotowani przez wychowawców: Panią Edytę Piotrowską i Panią Emilię Nowak. Pani Dyrektor Katarzyna Duda - Domińczyk przed oficjalnym zajęciem fotela dyrektorskiego została poddana testowi umiejętności. Po bezbłędnym wykonaniu zadań złożyła uroczyste ślubowanie.

          • Laboratoria Przyszłości

          • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mieszka I w Radomsku
            bierze udział w Projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki:

            Laboratoria Przyszłości

             

            Aktualności: 

            Wykorzystanie 60% środków:

            Zestawienie zakupów : Laboratoria Przyszłości - 60% środków

            Wykorzystanie 40% środków:

            Zestawienie zakupów: Laboratoria Przyszłości - 40% środków

             

            W ramach Projektu  Ministerstwa Edukacji i Nauki: Laboratoria Przyszłości
            otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 60 000 zł 

            Laboratoria Przyszłości:

            – największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
            Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawi się we wszystkich polskich szkołach już niedługo! Rusza największa inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”.

            Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy prowadzące około 12 000 szkół podstawowych w całej Polsce otrzymają środki finansowe na zakup nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości - takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów. Na wsparcie szkół Rząd przeznaczy łącznie ponad 1 miliard złotych – w pierwszej kolejności dla szkół prowadzonych przez samorządy, a następnie także szkół niepublicznych.

            Wsparcie dla ponad 3 mln uczniów!
            Wsparcie będzie przyznawane w zależności od wielkości szkół – ich organy prowadzące mogą otrzymać do:

            a. 30 000 złotych – w przypadku szkół do 100 uczniów (jest ich 5168 a uczy się w nich 292 457 uczniów)
            b. 60 000 złotych – w przypadku szkół od 101 do 200 uczniów (jest ich 3492 a uczy się w nich 495 017 uczniów)
            c. 70 000 złotych – w przypadku szkół od 201 do 234 uczniów (jest ich 659 a uczy się w nich 142 467 uczniów)
            d. 300 złotych na ucznia – w przypadku szkół od 235 uczniów (jest ich 4678 a uczy się w nich 2 131 451 uczniów). 

            Oznacza to, że wszystkie szkoły w Polsce otrzymają co najmniej 300 zł na ucznia. Mniejsze szkoły dostaną dodatkowe wsparcie finansowe odzwierciedlające ich potrzeby, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Łącznie, z inicjatywy skorzysta ponad 3 miliony uczniów, uczących się w niemal 15 000 szkół. Dzięki Laboratoriom Przyszłości, od 1 września 2022 roku do każdej szkoły podstawowej w Polsce trafi nowoczesny sprzęt.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

          • ZAPROSZENIE

            Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie

            serdecznie zapraszam na uroczyste

            rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się

            w dniu 1 września 2022 r. o godz. 09.00

            w sali gimnastycznej

            Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3

            im. Mieszka I w Radomsku.

            Msza święta w Kościele bł. Michała Kozala o godz. 08.00.

            Dyrektor szkoły:

            Jadwiga Kowalczyk

             

          • Zakończenie roku szkolnego

          • 24 czerwca nastąpiło uroczyste pożegnanie Pani Dyrektor Jadwigi Kowalczyk, która po osiemnastu latach pracy na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej przechodzi na emeryturę. Podziękowania i życzenia złożyli Pani Dyrektor osobiście: Prezydent Miasta Radomska dr Jarosław Ferenc, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury P. Małgorzata Krupska, prezes radomszczańskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego P. Adam Młynarski, proboszcz Parafii bł. Michała Kozala ks. Robert Woźniak, przewodnicząca Rady Rodziców P. Aneta Rębisz, przedstawiciele Rady Pedagogicznej oraz uczniowie.

            Uczniowie klas ósmych, którzy zakończyli edukację w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Radomsku dedykowali Pani Dyrektor poloneza, gdyż to ona wprowadziła tradycję tańca do ceremoniału szkoły. Z okazji pożegnania Pani Dyrektor oraz zakończenia roku szkolnego 2021/2022 przygotowano również występ, w którym wszyscy zaproszeni zostali do świata wspomnień i refleksji.

            Akademię przygotowały: P. Karolina Kucharska i P. Joanna Grabna.

          • Bal klas ósmych

          • 22 czerwca 2022 r. w murach szkoły odbył się bal uczniów klas ósmych. W uroczystości udział wzięli: Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie a otworzył ją tradycyjny polonez. Uczniowie zaprosili swoich nauczycieli na galę rozdania Oskarów  i wręczyli nagrody aż w dwunastu kategoriach. W imieniu Rodziców i Uczniów podziękowania złożyła P. M. Broszkiewicz. Rodzice przygotowali okazały tort, poczęstunek i muzykę. Wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

            Galę prztgotowały: P.Karolina Kucharska i P. Joanna Grabna.

          • ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ!

          • Uczniowie klas młodszych brali udział w kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł". Na pierwszych zajęciach bawili się w detektywów, zgodnie z tematem zajęć: "Detektyw - kto pyta nie błądzi",  rozwijali umiejętność komunikacyjne. Na  kolejnych kształtowali umiejętność zarządzania czasem wolnym i dzielili się sposobami na nudę. Było fajnie!

          • Ratujesz edukujesz

          • 11 czerwca na terenie szkoły odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "Nie ma jak w rodzinie". Wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten wyjątkowy dzień znalazły się pokazy przygotowane przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej "Folwarki", w tym pokaz pierwszej pomocy. Wszyscy wiemy, jak ważne jest kreowanie i utrwalanie pożądanych wzorców zachowań w sytuacjach kryzysowych.

            Wskazówek dotyczących zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji udzielili też uczniowie klasy trzeciej, którzy w montażu słowno-muzycznym przygotowanym z okazji zakończenia roku. Przypomnieliśmy sobie, że nie wolno rozpalać ogniska w lesie, jeść nieznanych leśnych owoców, płoszyć ptaków i zwierząt.  Warto przestrzegać tych zasad, by czas zasłużonego odpoczynku minął nam przyjemnie i abyśmy wrócili po wakacjach cali i zdrowi. TRZYMAJCIE SIĘ BEZPIECZNIE!

          • Projekt "Aktywna tablica"

          • W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i terapeutycznych z wykorzystaniem pomocy multimedialnych (TIK) oraz tradycyjnych pozyskanych w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych "Aktywna tablica" na lata 2020-2024. Zachęcamy do zapoznania się ze scenariuszami zajęć znajdującymi się w zakładce Aktywna tablica oraz fotorelacją  w albumie fotograficznym.

          • Zakończenie roku szkolnego

          • Dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły serdecznie zapraszają na uroczystość zakońćzenia roku szkolnego 2021/2022, która odbędzie się 24.06.2022 r. o godzinie:

            - klasy VI-VIII  - 09:00

            - klasy 0-V - 11.15.

            Zapraszamy.

          • Dzień rodziny w klasie III.

          • 9 czerwca uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Jadwigi Węgrzyńskiej i Anny Grajkowskiej przygotowali cześć artystyczną z okazji Klasowego Dzienia Rodziny. Były wiersze, piosenki, scenki z życia rodziny i przepiękna gra na flecie, dzwonkach i instrumentach perkusyjnych. A najważniejszy był usmiech i radość rodziców.

          • Cała Polska Czyta Dzieciom

          • Dnia 8 czerwca 2022 roku w naszej szkole miała miejsce akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom". Zaproszeni goście, pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Pani Aneta Bus, Pani Marta Renik oraz Pan Robert Lewandowski przeczytali , uczniom klas V-VIII,fragmenty książki pt. "Balsam dla duszy nastolatka" autorstwa Jacka Canfielda, Marka Victora Hansena i Kimberly Kirberger. Nie zabrakło również dyskusji na tematy poruszone w opowiadaniach, zarówno uczniowie jak i nauczyciele podzielili się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami. Zaproszonym gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za mistrzowskie czytanie.

          • Klasa III na warsztatach ekologicznych.

          • 19 maja uczniowie klasy 3 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez PGK w Radomsku. W czasie spotkania poza pogadanką edukacyjną uczniowie zmagali się z zadaniami plastycznymi , konstruowaniem praktycznych rzeczy z odpadów, doświadczeniami.

          • Wycieczka do Zaczarowanego Lasu

          • Klasa I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wspaniałą wycieczkę do  Zaczarowanego Lasu. Spotkali bajkowe postacie, odwiedzili Babę Jagę w jej domku, mieli mnóstwo wspaniałych przygód .

          • Wsparcie psychologiczno - pedagogiczne

          • W ramach Programu Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli na platformie dostępnej pod adresem www.pwpp.uksw.edu.pl zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele mogą skorzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji ze specjalistami. Zwiększono dyżury psychologów na Internetowej Platformie Specjalistyczno-Doradczej.Wsparcie ma charakter indywidualnych spotkań ze specjalistą w formie online.

            Bezpłatne doradztwo psychologiczno-pedagogiczne obejmuje m.in.:

            • pomoc psychologiczną w sytuacji depresji, kryzysu, trudnych doświadczeń życiowych i wyzwań codzienności, zaburzeń osobowości, problemów z poczuciem własnej wartości, w napadach lęku i paniki, z doświadczeniem traumy
            • rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą (problemy z nauką, zachowaniami agresywnymi, stawianiem i utrzymywaniem granic, poprawa komunikacji dorosły-dziecko i dorosły-nastolatek itp.)
            • pracę z zespołem klasowym i rozwiązywanie konfliktów, budowanie relacji interpersonalnych
            • radzenie sobie z przewlekłym stresem oraz trudnymi emocjami;
            • pracę z uzależnieniami i współuzależnieniem, w tym uzależnienia behawioralne m.in. od komputera i telefonu
            • wsparcie edukacyjno-wychowawcze dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ich rodziców i nauczycieli;
            • wsparcie dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli przedmiotowych
            • pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych w języku ukraiński

             

            Wsparcia udziela ponad 20 różnych specjalistów (psychologów, pedagogów i psychoterapeutów), którzy mają wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i psychoterapeutycznej. Wielokrotnie ściśle współpracują z sektorem edukacji, co pozwala na dogłębne poznanie trudności, potrzeb i oczekiwań uczniów, rodziców i nauczycieli.

            Zapisy na dyżury psychologów prowadzone są dla zarejestrowanych na Platformie użytkowników. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dobierany jest ekspert z danego obszaru (można też samodzielnie wskazać preferowanego specjalistę) oraz ustalany termin spotkania w formie wideo-rozmowy. W przypadku uczniów poniżej 18 roku życia niezbędne jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica lub opiekuna, a czasem jego obecność na pierwszym spotkaniu lub na jego części.

            Celem doradztwa jest udzielenie niezbędnego i doraźnego wsparcia osobom w sytuacji trudnej, kryzysowej, zmagającym się ze skutkami pandemii COVID-19 oraz wojny w Ukrainie u siebie lub u swoich dzieci, uczniów czy wychowanków.Oprócz poradnictwa, na platformie oferowane są liczne szkolenia np.: rozpoznawanie wczesnych oznak problemów zdrowia psychicznego u uczniów/dzieci, obciążenia w pracy nauczyciela, jak pracować z uczniem przejawiającym trudne zachowania, stres traumatyczny spowodowany wojną, praca z lękiem u dzieci, jak być wspierającym rodzicem, budowanie odporności psychicznej, fitness mózgu i wiele innych. Szkolenia cały czas są rozbudowywane o nowe, odpowiadające na aktualne potrzeby i wyzwania środowiska edukacyjnego.Doradztwo, jak i szkolenia świadczone są bezpłatnie w ramach realizacji Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

             

            Z poważaniem

            Jadwiga Lekan

            Starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodziz siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim

            97-300 Piotrków Trybunalski, Sienkiewicza 16a

          • Konkurs matematyczny "Reymont w liczbach"

          • W piątek, 13 maja, dwoje uczniów z naszej szkoły: Oliwia Półrola i Przemysław Borkowski z klasy 8a wzięli ucdział w  III Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Reymont w liczbach” zorganizowanym w PSP nr 4 w Radomsku.

            Miejsc na podium nie udało się zdobyć, ale dziękujemy za zmaganie się z wcale nie łatwymi zadaniami w trakcie II etapów konkursu. Życzymy powodzenia w przyszłości!

            Link do relacji i kilku zdjęć z konkursu:

            https://radomsko.naszemiasto.pl/miedzyszkolny-konkurs-matematyczny-reymont-w-liczbach-w-psp/ar/c5-8823449

             

    • Kontakty

      • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mieszka I
      • (+44) 683-87-84
      • ul. Dąbrowskiej 27 97-500 Radomsko BIP: www.bip.psp3radomsko.wikom.pl Dyrektor szkoły - mgr Katarzyna Duda - Domińczyk Poland
      • Arkadiusz Zarębski abi_daz@outlook.com
    • Logowanie