Uczniowie klas młodszych brali udział w kampanii "Zachowaj trzeźwy umysł". Na pierwszych zajęciach bawili się w detektywów, zgodnie z tematem zajęć: "Detektyw - kto pyta nie błądzi", rozwijali umiejętność komunikacyjne. Na kolejnych kształtowali umiejętność zarządzania czasem wolnym i dzielili się sposobami na nudę. Było fajnie!
ZACHOWAJ TRZEŹWY UMYSŁ!
- 1
Ratujesz edukujesz
11 czerwca na terenie szkoły odbył się Festyn Rodzinny pod hasłem "Nie ma jak w rodzinie". Wśród wielu atrakcji zaplanowanych na ten wyjątkowy dzień znalazły się pokazy przygotowane przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej "Folwarki", w tym pokaz pierwszej pomocy. Wszyscy wiemy, jak ważne jest kreowanie i utrwalanie pożądanych wzorców zachowań w sytuacjach kryzysowych.
Wskazówek dotyczących zachowania bezpieczeństwa podczas wakacji udzielili też uczniowie klasy trzeciej, którzy w montażu słowno-muzycznym przygotowanym z okazji zakończenia roku. Przypomnieliśmy sobie, że nie wolno rozpalać ogniska w lesie, jeść nieznanych leśnych owoców, płoszyć ptaków i zwierząt. Warto przestrzegać tych zasad, by czas zasłużonego odpoczynku minął nam przyjemnie i abyśmy wrócili po wakacjach cali i zdrowi. TRZYMAJCIE SIĘ BEZPIECZNIE!
Projekt "Aktywna tablica"
W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych i terapeutycznych z wykorzystaniem pomocy multimedialnych (TIK) oraz tradycyjnych pozyskanych w ramach Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych "Aktywna tablica" na lata 2020-2024. Zachęcamy do zapoznania się ze scenariuszami zajęć znajdującymi się w zakładce Aktywna tablica oraz fotorelacją w albumie fotograficznym.
Zakończenie roku szkolnego
Dyrektor, grono pedagogiczne oraz pracownicy szkoły serdecznie zapraszają na uroczystość zakońćzenia roku szkolnego 2021/2022, która odbędzie się 24.06.2022 r. o godzinie:
- klasy VI-VIII - 09:00
- klasy 0-V - 11.15.
Zapraszamy.
Dzień rodziny w klasie III.
9 czerwca uczniowie klasy III pod kierunkiem p. Jadwigi Węgrzyńskiej i Anny Grajkowskiej przygotowali cześć artystyczną z okazji Klasowego Dzienia Rodziny. Były wiersze, piosenki, scenki z życia rodziny i przepiękna gra na flecie, dzwonkach i instrumentach perkusyjnych. A najważniejszy był usmiech i radość rodziców.
19
Klasa III, spotkanie z przedstawicielami ING BANKU ŚLĄSKIEGO
- 1
Cała Polska Czyta Dzieciom
Dnia 8 czerwca 2022 roku w naszej szkole miała miejsce akcja "Cała Polska Czyta Dzieciom". Zaproszeni goście, pracownicy Miejskiego Domu Kultury w Radomsku, Pani Aneta Bus, Pani Marta Renik oraz Pan Robert Lewandowski przeczytali , uczniom klas V-VIII,fragmenty książki pt. "Balsam dla duszy nastolatka" autorstwa Jacka Canfielda, Marka Victora Hansena i Kimberly Kirberger. Nie zabrakło również dyskusji na tematy poruszone w opowiadaniach, zarówno uczniowie jak i nauczyciele podzielili się własnymi przemyśleniami i doświadczeniami. Zaproszonym gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za mistrzowskie czytanie.
3
Klasa III na warsztatach ekologicznych.
19 maja uczniowie klasy 3 uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez PGK w Radomsku. W czasie spotkania poza pogadanką edukacyjną uczniowie zmagali się z zadaniami plastycznymi , konstruowaniem praktycznych rzeczy z odpadów, doświadczeniami.
Wycieczka do Zaczarowanego Lasu
Klasa I oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrali się na wspaniałą wycieczkę do Zaczarowanego Lasu. Spotkali bajkowe postacie, odwiedzili Babę Jagę w jej domku, mieli mnóstwo wspaniałych przygód .
4
ZAPRASZAMY.
Wycieczka klas VIII do Sandomierza i Kazimierza Dolnego
Klasy VIIIA i VIIIB spędziły miło czas na dwudniowej wycieczce. Zapraszamy na ciekawą fotorelację.
10
Wsparcie psychologiczno - pedagogiczne
W ramach Programu Wsparcie Psychologiczno-Pedagogiczne dla uczniów, rodziców i nauczycieli na platformie dostępnej pod adresem www.pwpp.uksw.edu.pl zarówno uczniowie, rodzice, jak i nauczyciele mogą skorzystać z indywidualnych bezpłatnych konsultacji ze specjalistami. Zwiększono dyżury psychologów na Internetowej Platformie Specjalistyczno-Doradczej.Wsparcie ma charakter indywidualnych spotkań ze specjalistą w formie online.
Bezpłatne doradztwo psychologiczno-pedagogiczne obejmuje m.in.:
- pomoc psychologiczną w sytuacji depresji, kryzysu, trudnych doświadczeń życiowych i wyzwań codzienności, zaburzeń osobowości, problemów z poczuciem własnej wartości, w napadach lęku i paniki, z doświadczeniem traumy
- rozwiązywanie problemów wychowawczych z dziećmi i młodzieżą (problemy z nauką, zachowaniami agresywnymi, stawianiem i utrzymywaniem granic, poprawa komunikacji dorosły-dziecko i dorosły-nastolatek itp.)
- pracę z zespołem klasowym i rozwiązywanie konfliktów, budowanie relacji interpersonalnych
- radzenie sobie z przewlekłym stresem oraz trudnymi emocjami;
- pracę z uzależnieniami i współuzależnieniem, w tym uzależnienia behawioralne m.in. od komputera i telefonu
- wsparcie edukacyjno-wychowawcze dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi ich rodziców i nauczycieli;
- wsparcie dydaktyczno-metodyczne dla nauczycieli przedmiotowych
- pomoc psychologiczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych w języku ukraiński
Wsparcia udziela ponad 20 różnych specjalistów (psychologów, pedagogów i psychoterapeutów), którzy mają wieloletnie, bogate doświadczenie w pracy psychologicznej, pedagogicznej, terapeutycznej i psychoterapeutycznej. Wielokrotnie ściśle współpracują z sektorem edukacji, co pozwala na dogłębne poznanie trudności, potrzeb i oczekiwań uczniów, rodziców i nauczycieli.
Zapisy na dyżury psychologów prowadzone są dla zarejestrowanych na Platformie użytkowników. Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego dobierany jest ekspert z danego obszaru (można też samodzielnie wskazać preferowanego specjalistę) oraz ustalany termin spotkania w formie wideo-rozmowy. W przypadku uczniów poniżej 18 roku życia niezbędne jest wyrażenie pisemnej zgody przez rodzica lub opiekuna, a czasem jego obecność na pierwszym spotkaniu lub na jego części.
Celem doradztwa jest udzielenie niezbędnego i doraźnego wsparcia osobom w sytuacji trudnej, kryzysowej, zmagającym się ze skutkami pandemii COVID-19 oraz wojny w Ukrainie u siebie lub u swoich dzieci, uczniów czy wychowanków.Oprócz poradnictwa, na platformie oferowane są liczne szkolenia np.: rozpoznawanie wczesnych oznak problemów zdrowia psychicznego u uczniów/dzieci, obciążenia w pracy nauczyciela, jak pracować z uczniem przejawiającym trudne zachowania, stres traumatyczny spowodowany wojną, praca z lękiem u dzieci, jak być wspierającym rodzicem, budowanie odporności psychicznej, fitness mózgu i wiele innych. Szkolenia cały czas są rozbudowywane o nowe, odpowiadające na aktualne potrzeby i wyzwania środowiska edukacyjnego.Doradztwo, jak i szkolenia świadczone są bezpłatnie w ramach realizacji Programu wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dla uczniów i nauczycieli finansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.
Z poważaniem
Jadwiga Lekan
Starszy wizytator Delegatury Kuratorium Oświaty w Łodziz siedzibą w Piotrkowie Trybunalskim
97-300 Piotrków Trybunalski, Sienkiewicza 16a
Konkurs matematyczny "Reymont w liczbach"
W piątek, 13 maja, dwoje uczniów z naszej szkoły: Oliwia Półrola i Przemysław Borkowski z klasy 8a wzięli ucdział w III Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym „Reymont w liczbach” zorganizowanym w PSP nr 4 w Radomsku.
Miejsc na podium nie udało się zdobyć, ale dziękujemy za zmaganie się z wcale nie łatwymi zadaniami w trakcie II etapów konkursu. Życzymy powodzenia w przyszłości!
Link do relacji i kilku zdjęć z konkursu:
https://radomsko.naszemiasto.pl/miedzyszkolny-konkurs-matematyczny-reymont-w-liczbach-w-psp/ar/c5-8823449
Sukces w konkursie matematycznym.
Uczennice klasy III Agata Szymczyk i Aleksandra Kowalczyk zdobyły wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie KANGUR Matematyczny. Gratulujemy.
Projekt „eMOCje W GŁOWIE”
Nasz szkoła przystąpiła do projektu „eMOCje W GŁOWIE” przygotowanego przez UNICEF Polska. Zwraca on uwagę na profilaktykę zdrowia psychicznego, zwłaszcza w okresie dojrzewania. W ramach realizacji zadań projektu w klasach IV-VIII odbędą się zajęcia warsztatowe dotyczące ochrony zdrowia psychicznego. Koordynatorem projektu jest Karolina Kucharska.
Konkurs recytatorski
Jakub Dziadkiewicz reprezentował szkołę w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim im. Tadeusza Różewicza. Kuba zaprezentował wiersz pt. „Brama” oraz opowiadanie pt. „Banan”. Tadeusz Różewicz to wybitny poeta, prozaik i dramaturg oraz Honorowy Obywatel Miasta Radomska. Ucznia do konkursu przygotowała Karolina Kucharska.
Przeczytajcie wiersz „Brama”
Lascaite ogni speranza
Voi ch’entrate
Porzućcie wszelką nadzieję
Którzy tu wchodzicie
Odwagi!
Za tą bramą nie ma piekła
Piekło zostało zdemontowane
przez teologów
i psychologów głębi
zostało zamienione w alegorię
ze względów humanitarnych
i wychowawczych
odwagi!
Za tą bramą zaczyna się
Raz jeszcze to samo
Dwóch pijanych grabarzy
siedzi nad dołem
piją piwo bezalkoholowe
zagryzają kiełbasą
mrugają do nas
grają czaszką Adama
w piłkę nożną
pod krzyżem
dół czeka
na jutrzejszego nieboszczyka
„skóra” już w drodze
odwagi!
Tu poczekamy na sąd
Ostateczny
W dołku zbiera się woda
Pływają pety
Odwagi!
Za tą bramą
Nie będzie historii
Ani dobra ani poezji
A co będzie
Nieznajomy panie?
Będą kamienie
Kamień
Na kamieniu
Na kamieniu kamień
A na tym kamieniu
Jeszcze jeden
kamień
Dzień Unii Europejskiej
Przez kilka dni w naszej szkole uczniowie zapoznawali się z temetyką Unii Europejskiej.
Majowa akademia.
W dniu 5 maja 2022 r. 2022 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji majowych świąt. Majowe święta dla wszystkich Polaków na świecie wpisane są w tożsamość narodową. Kojarzą się z radością i nadzieją, uczą patriotyzmu i właściwej postawy obywatelskiej.
3 maja 1791 roku – Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Konstytucję Majową uchwalono w czasach szczególnie trudnych dla Polaków. Ustawa zasadnicza była zapisana w 11 artykułach. Wprowadzała trójpodział władzy na ustawodawczą, wykonawczą i sądowniczą. Gwarantowała prawo powszechnej wolności dla szlachty i mieszczaństwa. Regulowała ona zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli.
Uroczystą akademię rozpoczęto wprowadzeniem Sztandaru Szkoły i odśpiewaniem Hymnu Narodowego oraz Hymnu Szkoły. Następnie z montażem słowno – muzycznym wystąpili uczniowie klas: IV, V i VII a.
Informacja
Szanowni Państwo,już wkrótce, bo 11 maja o godzinie 18:30 na naszym kanale YouTube odbędzie się webinar z próbnym testem 8-klasisty z matematyki! Udział w webinarze jest bezpłatny. Zachęcamy do przekazania informacji Państwa uczniom.Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzenia swojej wiedzy matematycznej w oparciu o specjalnie przygotowane testy próbne, których rozwiązanie będzie omawiane przez wykwalifikowanego nauczyciela matematyki.Testy zostały przygotowane przez współpracującego z nami egzaminatora CKE.
Jak będzie wyglądał test?
Webinar odbędzie się 11 maja o godz. 18:30 na kanale YouTube Gigantów Edukacji.
Zapisz się klikając w przycisk i otrzymaj:
🔹 przypomnienie o zajęciach,
🔹 materiały powtórzeniowe,
🔹 certyfikat uczestnictwa!
⚡Zapisy pod linkiem: www.giganciedukacji.edu.pl/probny-test-8-klasisty⚡
Sprawdź swoją wiedzę z matematyki!
Sukces w konkursie recytatorskim.
Klaudia Kopeć z klasy Ia zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim " Wierszyki ćwiczące języki". Konkurs odbył się w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Radomsku. Klaudia recytowała wiersz Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk "Cytrynowy placek". Uczennicę do konkursu logopedycznego przygotowała p. Alicja Antoniak. Życzymy dalszych sukcesów oraz rozwijania talentów!
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie