We wrześniu uczniowie klasy VI rozpoczęli swoją przygodę z krosnem. Wszystkie materiały potrzebne do tkania zostały pozyskane z projektu "Laboratoria Przyszłości". Uczniowie udowadniają, że tkanie na krosnach nie odeszło do lamusa. Ręczne tworzenie tkanin wycisza, uspokaja, uczy cierpliwości, a z drugiej strony daje niesamowite możliwości twórcze. Nie możemy się doczekać efektów końcowych.
Przygoda z krosnem.
Festiwal Pięknego Czytania
X edycja. Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki, Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach zorganizowala konkurs pięknego czytania, który odbył się dnia 29.09.2022 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Naszą szkołę reprezentowali Antoni Scislowski, Bartłomiej Bałut, Mateusz Kaleta oraz Jakub Dziadkiewicz. Uczestnicy wzięli udział w spotkaniu autorskim z Panią Katarzyną Wasilkowską.
3
Wesoło w naszej sali!!!
Jesień zawitała do oddziału przedszkolnego. Dzieci ozdobiły kącik przyrody wspaniałymi "jesiennymi darami". Wykonały postacie z kasztanków i żołędzi, malowały jesienne liście i bawiły się kolorami jesieni malując jesienne drzewa. Lubimy jesień!
14
Lekcja otwarta
Serdecznie zapraszam Dyrekcję, Nauczycieli oraz Rodziców na otwartą lekcję informatyki w klasie IV A o tematyce: Kreatywne wykorzystanie długopisów 3D na lekcjach informatyki.
Cele zajęć:
- nauka obsługi i użytkowania długopisu 3D;
- rozwijanie kompetencji cyfrowych;
- kształtowanie motoryki, współpracy, kreatywności i sensoryki.
Lekcja obejmująca zakres podstawy programowej z informatyki odbędzie się dnia 19.10.2022 roku o godzinie:
08:00 – klasa IV A grupa 1
12:45 – klasa IV A grupa 2
Zajęcia realizowane będą na sprzęcie uzyskanym przez szkołę w ramach rządowej inicjatywy „Laboratoria przyszłości”.
Zapraszam Joanna Grabn
Laboratoria Przyszłości
Uczniowie naszej szkoły rozwijają kompetencje cyfrowe korzystając, m.in. na lekcjach informatyki z atrakcyjnego sprzętu pozyskanego przez szkołę w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. W ostatnich dniach mieli możliwość pracować z długopisami 3D, dzięki którym mogli urzeczywistnić ciekawe pomysły. Niektórzy wspomagali się gotowymi projektami, ale byli też tacy, którzy mentalne wizualizacje przenieśli w mgnieniu oka do świata realnego. Jak wszystkie prace zostaną ukończone to przedstawimy ciekawą galerię wytworów wyobraźni i ręki J.
6
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
Spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień
Dnia 28.09.2022 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Panią Elżbietą Stępień
pod hasłem „Drużyna Planety Ziemia”. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-IV oraz oddział
przedszkolny. Pani Elżbieta przeczytała fragmenty swoich książek m. in. „Smok czy smog?” dotyczące
zanieczyszczeń powietrza, wody, lasów. Uwrażliwiała dzieci na odpowiedzialność, jaką wszyscy
ponosimy za stan przyrody. Rozmawiała z dziećmi na temat segregacji odpadów, zapobieganiu
zanieczyszczeniom zwłaszcza tytułowemu smogowi. A na koniec zamieniła dzieci w ekodetektywów.
Uczniowie poznali również przygody małej gwiazdeczki bohaterki książki pt. „Opowieści Małej
Gwiazdeczki”.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Stępień za ciekawe, inspirujące i pouczające
spotkanie.
Europejski Dzień Sportu Szkolnego
Ruchowy plan lekcji
Nasza szkoła dołączyła do projektu Europejski Dzień Sportu Szkolnego, klasa IA pięknie wykonała zadanie Poznajmy się pokazując co lubią robić.
Brawo dzieciaki!
Konkurs
serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o piłce nożnej - „Poznaj Polskę na sportowo”. Konkurs adresowany jest do uczniów w wieku od 6 do 19 lat. Do wygrania ciekawe nagrody m.in. zaproszenia na mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej na PGE Narodowym w Warszawie.
Konkurs składa się z trzech etapów:
Etap I (online) rozgrywany jest do 5 października 2022 r. – aby wziąć w nim udział uczeń powinien rozwiązać quiz online na stronie www.laczynaspilka.pl/quiz wybierając właściwą kategorię wiekową. Po zakończeniu quizu należy podać e-mail rodzica lub opiekuna prawnego na który wysłany zostanie mail z linkiem do formularza rejestracyjnego. Quiz można wypełniać dowolną liczbę razy i rejestrować dowolną liczbę wyników. Zwycięzcami tego etapu będzie 25 chłopców i 25 dziewczynek z najlepszym wynikiem w swoim województwie w swojej kategorii wiekowej. Zwycięzców zaprosimy do finałów wojewódzkich!
Etap II (wojewódzki) będzie rozgrywany stacjonarnie od 10 października do 7 listopada 2022 r. i wezmą w nim udział zwycięzcy etapu I. Na zwycięzców tego etapu czekają dwa zaproszenie do Warszawy na mecz reprezentacji Polski na PGE Narodowym w dniu 16 listopada 2022 r. oraz udział w wielkim finale konkursu.
Etap III (Wielki Finał) odbędzie się 17 listopada 2022 r. w studiu Telewizji Polskiej w Warszawie. Wielki Finał zostanie rozegrany w formacie Wielkiego Testu Wiedzy w programie telewizyjnym na żywo.
Konferencja
Pani Joanna Grabna wzięła udział w 16. Międzynarodowej Konferencji zorganizowanej pod hasłem: „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w internecie”. Prelekcje dotyczyły m.in. mechanizmów konstruowania gier komputerowych i ich wykorzystania w profilaktyce nadmiernego zaangażowania w świat gier. Pozyskane informacje mogą być niezwykle cenne dla rodziców, którzy chcą ograniczyć aktywność swoich dzieci w internecie. Pani Joanna chętnie podzieli się wiedzą z zainteresowanymi rodzicami.
Istotnym zagadnieniem podjętym w czasie konferencji były również umiejętności cyfrowe niezbędne do budowania poczucia bezpieczeństwa, konieczność zachowania higieny cyfrowej, umiejętność odróżniania prawdy od fałszu w świecie cyfrowym oraz funkcjonowanie cyfrowego getta.
Wiedza zdobyta w trakcie konferencji oraz pokonferencyjne refleksje zostaną wykorzystane do przeprowadzenia zajęć dla uczniów, na które już dziś serdecznie zapraszamy.
Joanna Grabna
RAZEM PRZEZ ŚWIAT.
Uczniowie klasy II a w roku szkolnym 2022/2023 realizują innowację pedagogiczną
RAZEM PRZEZ ŚWIAT. Wprowadzenie innowacji jest odpowiedzią na spostrzeżenia dotyczące
funkcjonowania dzieci we współczesnym świecie, gdzie ilość bodźców jakich doświadcza
dziecko często zaburza poczucie jego tożsamości oraz odnalezienie swojego miejsca w grupie.
Zadaniem innowacji jest stworzenie takich warunków dla rozwoju społeczno - emocjonalnego
dzieci, by czuły się pewnie i bezpiecznie w grupie, potrafiły współdziałać z innymi oraz
odczuwać przyjemność z osiągania grupowych celów.Wrzesień to miesiąc, kiedy poznajemy się na nowo, odkrywamy swoje mocne strony,
rozmawiamy o pasjach, marzeniach i planach na przyszłość.
Nie zabraknie również czasu na naszą twórczość i wspólną zabawę.Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy planują pomóc nam w naszych poczynania:)
1
Dzień języków obcych.
W dniu 26.09.2022 (najbliższy poniedziałek) obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. W tym dniu nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego zapraszają uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie.
Zadaniem uczniów będzie rozwiązać w parach krzyżówkę za pomocą kodów QR ukrytych na terenie szkoły na górnym i dolnym korytarzu. Konkurs trwa cały dzień do momentu gdy pierwsza para rozwiąże krzyżówkę.
Zapraszamy do zabawy!!!
Monika Chmielarz
Marzena Kowalska
Dorota Walas-Bugajska
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0.
W naszej szkole w ramach projektu Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 w dniach od 20 do 30 września zostało zorganizowane wydarzenie czytelnicze w formie prezentacji oferty Taniej Książki.
"Trójka" kibicuje naszym siatkarzom!!!
Nowa galeria "Trójka" kibicuje naszym siatkarzom!!! została dodana do albumu fotograficznego
10Nasi uczniowie przyczynili się do wygranego meczu! Dzielnie kibicowali w szkole jak i pewnie w domu! Polacy wygrali mecz z USA! Brawo! W wekeend gramy o medale. Nie zapomnijcie o odpowiednim stroju!
Warsztaty z programowania
Bezpłatne warsztaty, podczas których dzieci poznają podstawy programowania i cyberbezpieczeństwa, grając w popularne gry
Zajęcia odbędą się w 10 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku rozpoczną się o godzinie 10:30, dodatkowo 11 września od godziny 9:00. Organizatorzy podzielą uczestników na trzy grupy wiekowe: 7-9 lat, 10-12 lat oraz 13-18 lat, a same zajęcia będą dostosowane do grup wiekowych. Na warsztaty można zapisać się na stronie internetowej www.kodujzgigantami.pl. Wybieramy lokalizację Radomsko, następnie, bezpłatne warsztaty Koduj z Gigantami stacjonarnie.
Udział w warsztatach będzie również okazją do nauki podstaw programowania przez najmłodszych oraz zapoznania się przez rodziców z ofertą szkoły Giganci Programowania, która od tego roku szkolnego rozpoczyna działalność także w Radomsku.
PLAKAT.pdf
UWAGA!
Nasza szkoła przystąpiła do konkursu "ELEKTROSPRZĘT W DOBRE RĘCE".
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w zbiórce elektroodpadów, czyli wszystkich niepotrzebnych urządzeń działających na prąd lub baterie z gospodarstw domowych.
Mogą to być: 1. Urządzenia wielkogabarytowe AGD (np. kuchenki, lodówki, pralki, odkurzacze, telewizory).
2. Urządzenia małogabarytowe AGD (np. suszarki do włosów, lokówki, żelazka), a także sprzęt oświetleniowy (żarówki energooszczędne, jarzeniówki) oraz zabawki na prąd Iub baterie, sprzęt audiowizuaIny, telefony komórkowe, iPady, laptopy, kalkulatory itp.
Dostarczony sprzęt musi być kompletny, nieposiadający baterii.
Zbiórka sprzętu - 5 września 2022 r. (poniedziałek).
Regulamin dostępny u opiekunów konkursu: p.Moniki Chmielarz i p.Patrycji Dróżdż.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023.
Pierwszego września radośni i wypoczęci wróciliśmy do szkoły. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 dla PSP nr 3 było również okazją do powitania nowej Pani Dyrektor Katarzyny Dudy-Domińczyk. W progach naszej szkoły gościliśmy Panią Prezydent Małgorzatę Kańską-Kipigroch, Naczelnika Wydziału Kultury i Edukacji Panią Małgorzatę Krupską, Panią Dyrektor Jadwigę Kowalczyk, Wiceprzewodniczącą Rady Powiatu Radomszczańskiego Panią Edytę Sapis-Drozdek, księdza proboszcza Roberta Woźniaka, Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Anetę Rębisz, licznie zgromadzonych uczniów i ich rodziców. Nie zabrakło życzeń pomyślności i sukcesów w nowym roku szkolnym.
Część artystyczną zaprezentowali uczniowie kl. 7a przygotowani przez wychowawców: Panią Edytę Piotrowską i Panią Emilię Nowak. Pani Dyrektor Katarzyna Duda - Domińczyk przed oficjalnym zajęciem fotela dyrektorskiego została poddana testowi umiejętności. Po bezbłędnym wykonaniu zadań złożyła uroczyste ślubowanie.
Laboratoria Przyszłości
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mieszka I w Radomsku
bierze udział w Projekcie Ministerstwa Edukacji i Nauki:Laboratoria Przyszłości
Aktualności:
Wykorzystanie 60% środków:
Zestawienie zakupów : Laboratoria Przyszłości - 60% środków
Wykorzystanie 40% środków:
Zestawienie zakupów: Laboratoria Przyszłości - 40% środków
W ramach Projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki: Laboratoria Przyszłości
otrzymaliśmy wsparcie finansowe w kwocie 60 000 złLaboratoria Przyszłości:
– największe w historii wsparcie dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce!
Drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne wyposażenie pojawi się we wszystkich polskich szkołach już niedługo! Rusza największa inwestycja państwa polskiego w nowoczesną edukację w historii – „Laboratoria Przyszłości”.Ogłoszona dziś inicjatywa zakłada, że jeszcze w tym roku samorządy prowadzące około 12 000 szkół podstawowych w całej Polsce otrzymają środki finansowe na zakup nowoczesnych narzędzi wspierających odkrywanie talentów i rozwijanie kompetencji przyszłości - takich jak współpraca, interdyscyplinarność, kreatywność i rozwiązywanie problemów. Na wsparcie szkół Rząd przeznaczy łącznie ponad 1 miliard złotych – w pierwszej kolejności dla szkół prowadzonych przez samorządy, a następnie także szkół niepublicznych.
Wsparcie dla ponad 3 mln uczniów!
Wsparcie będzie przyznawane w zależności od wielkości szkół – ich organy prowadzące mogą otrzymać do:a. 30 000 złotych – w przypadku szkół do 100 uczniów (jest ich 5168 a uczy się w nich 292 457 uczniów)
b. 60 000 złotych – w przypadku szkół od 101 do 200 uczniów (jest ich 3492 a uczy się w nich 495 017 uczniów)
c. 70 000 złotych – w przypadku szkół od 201 do 234 uczniów (jest ich 659 a uczy się w nich 142 467 uczniów)
d. 300 złotych na ucznia – w przypadku szkół od 235 uczniów (jest ich 4678 a uczy się w nich 2 131 451 uczniów).Oznacza to, że wszystkie szkoły w Polsce otrzymają co najmniej 300 zł na ucznia. Mniejsze szkoły dostaną dodatkowe wsparcie finansowe odzwierciedlające ich potrzeby, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Łącznie, z inicjatywy skorzysta ponad 3 miliony uczniów, uczących się w niemal 15 000 szkół. Dzięki Laboratoriom Przyszłości, od 1 września 2022 roku do każdej szkoły podstawowej w Polsce trafi nowoczesny sprzęt.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
ZAPROSZENIE
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
serdecznie zapraszam na uroczyste
rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023, które odbędzie się
w dniu 1 września 2022 r. o godz. 09.00
w sali gimnastycznej
Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3
im. Mieszka I w Radomsku.
Msza święta w Kościele bł. Michała Kozala o godz. 08.00.
Dyrektor szkoły:
Jadwiga Kowalczyk
Zakończenie roku szkolnego
24 czerwca nastąpiło uroczyste pożegnanie Pani Dyrektor Jadwigi Kowalczyk, która po osiemnastu latach pracy na rzecz społeczności szkolnej i lokalnej przechodzi na emeryturę. Podziękowania i życzenia złożyli Pani Dyrektor osobiście: Prezydent Miasta Radomska dr Jarosław Ferenc, naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury P. Małgorzata Krupska, prezes radomszczańskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego P. Adam Młynarski, proboszcz Parafii bł. Michała Kozala ks. Robert Woźniak, przewodnicząca Rady Rodziców P. Aneta Rębisz, przedstawiciele Rady Pedagogicznej oraz uczniowie.
Uczniowie klas ósmych, którzy zakończyli edukację w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 3 w Radomsku dedykowali Pani Dyrektor poloneza, gdyż to ona wprowadziła tradycję tańca do ceremoniału szkoły. Z okazji pożegnania Pani Dyrektor oraz zakończenia roku szkolnego 2021/2022 przygotowano również występ, w którym wszyscy zaproszeni zostali do świata wspomnień i refleksji.
Akademię przygotowały: P. Karolina Kucharska i P. Joanna Grabna.
159
Bal klas ósmych
22 czerwca 2022 r. w murach szkoły odbył się bal uczniów klas ósmych. W uroczystości udział wzięli: Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie a otworzył ją tradycyjny polonez. Uczniowie zaprosili swoich nauczycieli na galę rozdania Oskarów i wręczyli nagrody aż w dwunastu kategoriach. W imieniu Rodziców i Uczniów podziękowania złożyła P. M. Broszkiewicz. Rodzice przygotowali okazały tort, poczęstunek i muzykę. Wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.
Galę prztgotowały: P.Karolina Kucharska i P. Joanna Grabna.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie