• DZIEŃ OTWARTY

• Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mieszka I w Radomsku zaprasza na DZIEŃ OTWARTY, który odbędzie się 23 lutego 2023 roku o godzinie 16:00.

W programie:

- film o szkole

- magiczny dywan

- zajęcia informatyczne

- zajęcia SI

- gry i zabawy

- kawiarenka

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

• Jasełka

• W niedzielę 8 stycznia 2023 r. po Mszy Świętej o godz. 10 w kościele Bł. Michała Kozala BM, uczniowie naszej szkoły wystawili ponownie Jasełka. Bardzo licznie zgromadzona publiczność w skupieniu oglądała występ młodych aktorów, których nagrodziła gromkimi brawami. Proboszcz parafii Ks. Robert Woźniak w nagrodę obdarował występujących słodyczami.

Dzięki Bożonarodzeniowym Jasełkom pozostajemy nadal w nastroju świątecznym.

• Orszak Trzech Króli.

• Dziękujemy wszystkim, którzy dziś pięknie uczcili Święto Objawienia Pańskiego podczas Orszaku Trzech Króli.

Marysia Masłowska i Gabryś Cieślak otrzymali nagrody w konkursie plastycznym, a cała nasza szkoła za przebrania otrzymała I miejsce w mieście.

Dziękujemy wszystkim rodzicom, dziadkom, którzy przebrali dzieci, niektórzy nawet siebie, szli i kolędowali z nami w orszaku.

Dziękujemy wszystkim dzieciom, które reprezentowały szkole. Szczególne podziękowania dla tych, którzy przyszli na pieszo.

Mamy dziś powód do radości!

• WYNIKI KONKURSU „CHRISTMAS LAPBOOK”

• W dniu 04.01.2023 nauczyciele języka angielskiego ogłosili wyniki konkursu plastycznego „Christmas Lapbook”.

Laureatami konkursu zostali:

W kategorii klas I-III

- I miejsce - Klaudia Kopeć z kl. 2a

- I miejsce – Maximilian Leszczyna z kl. 1a

W kategorii klas IV-VIII

- I miejsce – Kacper Domagała z kl. 8a

- II miejsce – Zuzanna Leszczyna z kl. 4a

- III miejsce – Filip Knysak z kl. 5a oraz Szymon Kamieniak z kl. 6a

- wyróżnienie – Michał Mądry z kl. 8a

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w konkursie w następnym roku szkolnym.

Monika Chmielarz

Marzena Kowalska

• Pokonkursowa wystaw prac.

• Wystawę prac nagrodzonych w Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym ,,Święty Mikołaj - Biskup z Miry,, można obejrzeć w Klasztorze Ojców Franciszkanów w Radomsku. Konkurs organizowała PSP nr 3 w Radomsku.

• Konkurs plastyczny "Najciekawszy zawód rzemieślniczy"

• Dnia 20 grudnia 2022 roku uczennice naszej szkoły Maria Masłowska i Patrycja Leśniczek wzięły udział w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. "Najciekawszy zawód rzemieślniczy", który odbył się w Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Radomsku. Marysia zdobyła III miejsce, serdecznie gratulujemy!

• Trzymaj Formę.

• 18 listopada w naszej szkole było bardzo kolorowo - nie tylko przez polską złotą jesień, ale również dzięki ciepłym kanapkom z warzywami. Uczniowie przygotowali smaczny poczęstunek dzięki tosterom pozyskanym przez inicjatywę edukacyjną pod nazwą Laboratoria Przyszłości. Klasy 5-8 promowały tym samym zdrowy styl życia w szczególności uwzględniający tematykę zbilansowanej i zdrowej diety w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

• Warsztaty bożonarodzeniowe kl V.

Po warsztatach wszyscy udali się na pyszne, ciepłe gofry.

• Konkurs Czytelniczy "Reading Brings Us Unknown Friends"

• W dniu 16.12.2022 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pierwszym etapie II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego "Reading Brings Us Unknown Friends". Zadaniem uczniów było zapoznanie się z książką anglojęzyczną "Christmas stories" i rozwiązanie testu. W konkursie wzięło udział dziewięcioro uczniów z naszej szkoły. Teraz pozostało nam tylko oczekiwać na wyniki konkursu.

• Wigilia klasy V.

• To było pracowite popołudnie!

19 grudnia uczniowie klasy 5 wykonywali pierożki na klasową wigilię. Rodzice dostarczyli gotowy farsz i również pomagali.

Do wyboru były pierożki z serem na słodko, z kapustą i grzybami oraz ruskie. Było ich tak dużo, że na poczęstunek w dniu 22 grudnia klasa 5 zaprosiła wszystkich uczniów. Następnie odbył się klasowy wieczór filmowy. Uczniowie oglądali Renifera Niko jedząc pizzę i pijąc gorąca herbatkę.

• Akcja SK PCK

• Do Zakładu Pielęgnacyjno -Opiekuńczego przy Szpitalu Powiatowym w Radomsku zostały przekazane dary, zebrane w ramach akcji SK PCK przy naszej szkole. Uczniowie dołączyli również kartkę z życzeniami świątecznymi.

Za ten dar serca otrzymaliśmy podziękowanie. Wszystkim darczyńcom dziękuję za bezinteresowną pomoc.

Opiekun SK PCK Jadwiga Węgrzyńska

• Kolejny sukces.

•

16 grudnia w PSP nr 7 w Radomsku odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego czytania dla uczniów obcojęzycznych. Uczennica klasy 8b Iryna Lebiedieva zdobyła II miejsce. Serdecznie gratulujemy

• Sukces sportowy.

• Nasi chłopcy znów z sukcesem. Drużyna zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Powiatu w piłce siatkowej chłopców, Wielkie brawa i kolejnych sukcesów.

• Laboratoria przyszłości

• Grudzień to bezwątpienia miesiąc intensywnych przygotowań do Świąt Bożegonarodzenia. Dlatego uczniowie klas IV-VIII na ostatnich lekcjach informatyki wykonywali świąteczne ozdoby wykorzystując do tego długopisy oraz drukarkę 3D. Tworzyli własne projekty oraz korzystali z gotowych szablonów, dzięki aplikacjom internetowym. Przypominamy, że drukarki nasza szkoła pozyskała dzięki inicjatywie edukacyjnej – „Laboratoria przyszłości”.

• WF na śniegu

• Grupa uczniów z klasy IVA, wykorzystując wspaniałe warunki pogodowe, wzięła udział w zimowej lekcji wychowania fizycznego. Zabawy na śniegu zdecydowanie przypadły do gustu wszystkim uczestnikom zajęć.

• Sukces sportowy.

• Brawo chłopaki

Reprezentacja naszej szkoły zajęła I miejsce w Mistrzostwach Miasta Radomska w piłce siatkowej.

Gratulacje!